7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

23 (71) Ketvirtadienio peržiūra – Jurgis Bernatonis

Galerijoje „Vartai”, Vilniaus g. 39, Vilnius

Galerijos „Vartai“ inf.
Nr. 29 (1043), 2013-07-19
Dailė Anonsai

2013 liepos 18 d. – 24 d.

Peržiūra liepos 18 d., 17 val.

 

Jurgis Bernatonis (g.1990) – naujas veidas Lietuvos meno lauke. Šiemet baigęs grafikos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje, jaunasis kūrėjas savo bendraamžių tarpe išsiskiria ne tik puikia grafine meistryste, bet ir gebėjimu analizuoti ir vertinti visuomenės aktualijas, įvaizdinant jas šiuolaikiniame mene. 

 

Liepos 18–24 dienomis „Vartų“ galerijos peržiūrų kambaryje bus pristatomas J. Bernatonio bakalaurinis darbas „Karalius nėra nuogas“. Darbas sukurtas naudojant retą ir gan sudėtingą mecotintos techniką. Pasak autoriaus, jį inspiravo domėjimasis miniatiūromis ir politinės aktualijos. Kiekvieną dieną tikrinant „Euronews“ internetinį portalą, klišėje atsirasdavo tas ,,karalius“, kuris būdavo aktualus tądien. Reprodukavimo būdu portretuojamiems šiuolaikiniams va(l)dovams pritaikoma praėjusių amžių vizualinė reprezentacija. Save jaunasis kūrėjas apibūdina kaip Vakarų Europos viduramžių ir ankstyvojo renesanso dailės fetišistu, politinių veikėjų nematomu demokratišku balsu.

 

,,Kadangi esu vaizdų kūrėjas turiu privilegiją save pavaizduoti tarp galios ikonų kaip paprasto piliečio galios simbolį. (...) Karališkumas – tai žmonių noras matyti paprasto žmogaus veidą, kurio vaizdinė reprezentacija įkūnija visą valstybę, idėją ar revoliuciją. Man tai vizualinis fenomenas.“ – pasakojo J. Bernatonis.