7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Agnės Kondrataitės paroda „30 d.“

 Galerija „Aukso pjūvis“ (Verslo lyderių centras, K. Donelaičio g. 62 / V.Putvinskio g. 53, Kaunas)

Aukso pjūvis inf.
Nr. 25 (1039), 2013-06-21
Dailė Anonsai

Birželio 21 d. (penktadienį) 17 val. Kaune, galerijoje „Aukso pjūvis“ atidaroma  jaunosios kartos keramikės Agnės Kondrataitės paroda „30 d.“. Atidesnis žiūrovas neabejotinai jau bus pastebėjęs šios menininkės kūrinius eksponuotus Kaune, parodose „Menas + Menas bendrauti. Garsas“ (Kauno paveikslų galerija, 2008), VI Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos paroda (Kauno keramikos muziejuje, 2012), „Spalva-nuotaika-simbolis“ („Balta“ galerijoje, 2012).

 

2007 m. A. Kondrataitė baigė VDA vizualiojo ir taikomojo meno fakultete keramikos magistro studijas, tačiau parodose bei simpoziumuose pradėjo dalyvauti nuo 2003 m., sėkmingai realizuodama savo kūrybinius sumanymus  plastikos raiška pasižyminčiuose  kūriniuose. Pastaraisiais metais menininkė vis dažniau kviečiama į postmoderniojo  meno  parodas, festivalius, simpoziumus, kaskart pristatydama originalius, savitos plastinės kalbos kūrinius. Jos sukurti  konceptualūs objektai pelnė teigiamus  vertinimus Vokietijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Kroatijoje vykusiuose simpoziumuose.

 

A.Kondrataitę dar studijų metais sudomino žmogaus kūno plastika, judesio dinamika  ir joje slypintis emocinis informatyvumas. Jos kuriami objektai  daugiareikšmiai, juose slypinčios prasmės siejasi su žmogaus egzistencijos drama. Menininkės  kalbėjimo būdas per žmogaus figūros plastiką  įtaigus ir veiksnus. Kūriniuose kaskart naujai išryškėja juose slypinčios prasmės, žadinančios  vis kitokį suvokimą. Suvokėjas tampa dalyviu objekte besivystančio proceso, įsukančio jį į mįslingą svaigulį.

 

Parodoje „30 d.“ menininkė siekia  atskleisti dviejų skirtingų medžiagų ir formų – rankomis iš molio lipdytų figūrų ir balionų transformaciją apibrėžtame laike (parodos trukmė) ir erdvėje (ekspozicijų salė). Keramikos, kaip medžiagos stabilumu ir baliono trumpalaikiškumu siekiama atskleisti ne tiek skirtingų medžiagų savybes, kiek suvokėjui atveriamos galimybės kūrinio interpretacijoms. Tai gali būti ir laiko tėkmėje kintanti materija, tai gali būti ir kažkur, emociniame  ar mentaliniame lauke  plevenanti laisvės vizija.

 

Menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė

 

Paroda veiks iki liepos 21 d.

Galerijos „Aukso pjūvis“ darbo laikas: I-V 10-18 val.

Tel. 8 37 752750, 8 687 80276, 8 686 20716

El. paštas: [email protected]

www.auksopjuvis.lt