7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Jaunimo teatro premjeroje laukiama raganų antplūdžio

 Spektaklis vaikams

Jaunimo teatro inf.
Nr. 14 (1028), 2013-04-05
Teatras Anonsai

 Valstybinis jaunimo teatras balandžio 6, 7 d. 12 val. kviečia mažuosius Vilniaus žiūrovus į Didžiąją sceną. Čia įvyks paskutinė šio sezono premjera  – Evaldo Jaro režisuotas spektaklis „Raganiukė“ sukurtas pagal žymaus vokiečių rašytojo Otfrydo Proislerio knygą. Vaikai išvys istoriją apie jauną raganaitę, svajojančią kuo greičiau užaugti ir tapti tikra ragana. Pagrindiniame vaidmenyje – vaikams iš spektaklio „Ronja plėšiko duktė“ jau pažįstama aktorė Rasa Marazaitė. Spektaklio dailininkas – Marijus Jacovskis, kompozitorius – Martynas Bialobžeskis.

 
Šią savaitę kūrybinė grupė teatre užvirė tikrą chaosą. Užkulisiuose  mėtosi šluotkočiai, virš scenos skraido  varnos, iš teatro rūsio rūgsta smalos dūmai.  Šios sumaišties kaltininkas Evaldas Jaras nėra linkęs bauginti vaikų. Atvirkščiai, jo nuomone premjerinis spektaklis bus naudinga pramoga, ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. „Stengiuosi, kad tėvai mano spektakliuose nenuobodžiautų. Nemėgstu tuščių istorijų apie nieką. Manau jei tėvai ir vaikai iš „Raganiukės“ spektaklio išsineš nors krislelį išminties, sekmadienio rytas nebus praėjęs veltui“ – tikina režisierius.
 
Visame pasaulyje pripažinimą pelniusio vokiečių rašytojo Otfrydo Proilserio knygos šiandien išverstos į 50 kalbų. Istorija apie netradicinę raganiukę rašytojas sugalvojo tada, kai jo dukros pasiskundė, jog naktį negali užmigti, nes bijo raganų.  O. Proisleris improvizuodamas sukūrė pasaką apie linksmą ir tik truputį išdykusią raganaitę, kuriai vos 127 metai. Ji krečia šunybes tik tada, kai reikia padėti silpnesniesiems ir nuskriaustiesiems. Didžiausia jos svajonė – šokti kartu su vyriausiomis raganomis ant Bloko kalno, bet tai padaryti ji galės tuomet, kai taps tikrai gera ragana.  
 
Spektaklyje vaikai pamatys įvairiausio plauko ir sukirpimo raganas. Beveik visas jas vaidins Jaunimo teatro vyriškoji aktorių komanda. Paklaustas kodėl būtent vyrams atidavė raganų vaidmenis, režisierius atsako: „matote, aš nesuprantu kas yra ragana. Ir matyt daug kas nesupranta, kas tai per personažas. Kodėl ragana negali būti tokia, kuriai želia barzda. Gal ragana yra suvyriškėjusi moteris arba subobėjęs vyras?“. 
 
Ypatingai naujuoju  vaidmeniu džiaugiasi aktorius Andrius Bialobžeskis. Jam reikės įkūnyti raganą Rumpumpelę – vieną pikčiausių būrio raganų, kurią dar 1978 m. to paties pavadinimo televizijos filme vaidino aktoriaus močiutė Kazimiera Kymantaitė. Juokaudamas aktorius žadėjo kitais metais pasiūlyti šį darbą įvertinti „Auksinių scenos kryžių“ komisijai kaip geriausią moters vaidmenį.  Aktorius Jurgis Damaševičius „Raganiukės“ temai taip pat turi sentimentų. Jau minėtame filme tuomet penkerių metų J. Damaševičius suvaidino Berniuką. Dabar aktoriui atiteko žymiai sudėtingesnis vaidmuo. Jam teks vaidinti mokytą ir ištikimą Raganiukės bendražygį, varną Abraksą. 
 
Spektaklyje be jau minėtų aktorių taip pat vaidina Vytautas Taukinaitis, Giedrius Arbačiauskas, Ignas Ciplijauskas, Nerijus Gadliauskas, Sergejus Ivanovas, Aleksas Kazanavičius, Simonas Storpirštis ir Saulius Sipaitis.