7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Kuo padengti „Auksiniai scenos kryžiai“ ir teatro metai?

 Diskusija Menų spaustuvėje

Menų spaustuvės inf.
Nr. 14 (1028), 2013-04-05
Teatras Anonsai

 

 
Praeitą savaitę atšventėme Tarptautinę teatro dieną, pažymėdami ją auksiniais kryželiais, nugulusiais ant mūsų scenos kūno. Kokie jie buvo ir kodėl negalėjo būti skirti kitiems? Kaip komisija drįso pamiršti – ir ar tikrai pamiršo – moteris? – tokių pasipiktinimų, protesto ženklų matėme ir per pačią šventę. „Vyrai iš šios situacijos labai pasipelnė garsiai protestuodami ir viešai rodydami meilę moterims aktorėms. Daug kas užsidirbo tokių viešų „populiarumo dividendų“,- pakomentavo situaciją „Auksinių scenos kryžių“ komisijos narė muzikologė Jūratė Katinaitė. 
 
Todėl klubas „Prie arbatos“ šį ketvirtadienį, balandžio 4 d. 18 val. kviečia visus aptarti įvykusių apdovanojimų ir 2012-ų teatrinių metų. Pasidomėti, kaip atrodė komisijos darbas iš vidaus, ką pati komisija galvoja apie pačią teatro situaciją – juk kas kitas galėtų išsamiau ją aptarti nei teatralai, per keletą mėnesių sukorę daugiau nei tūkstantį kilometrų ir pažiūrėję per 60 spektaklių. Kokie buvo pernykščiai metai ir kurlink mūsų teatras keliauja? 

Susitikime žada dalyvauti „Auksinių scenos kryžių“ komisijos nariai Veronika Janatjeva, Andrius Jevsejevas, Vlada Kalpokaitė ir Helmutas Šabasevičius. Susitikimą ves Vaidas Jauniškis.
 
Jei šiluma nekeliauja pas mus, mes ją siūlome – šilto arbatos puodelio ir karšto pokalbio pavidalais. Kviečiame į Menų spaustuvės Infoteką ketvirtadienį, 18 val.