7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Galerija „si:said“ pristato virtualią Dano Aleksos parodą „Kanados viza“

si:said galerija
Nr. 14 (1335), 2020-04-10
Dailė Anonsai


Prisitaikant prie naujųjų gyvenimo sąlygų, galerija „si:said“ pristato virtualią Dano Aleksos parodą „Kanados viza“.


Virtualioje parodoje Danas Aleksa persvarsto virtualumą, kaip šiandienos situacija keičia ar praplečia virtualumo ribas. Menininkas buvo pakviestas dalyvauti viename projekte Kanadoje. Prieš vykstant į kelionę, jis nuosekliai ištyrinėjo informaciją apie Jelounaifo miestą. Tačiau dėl Covid-19 viruso pandemijos planuota kelionė neįvyksta. Surinkta informacija ir neįgyvendintos kelionės patirtis tampa akstinu šiai parodai atsirasti.  Menininkas svarsto, ar vien fizinis dalyvavimas užtikrina autentiškumo pojūtį? Išanksto surinkta informacija apie geografinę vietovę tarsi suprojektuoja galimus įspūdžius. „Iš kitos pusės „gyva patirtis“ persikėlus iš dabarties dimensijos į būtąjį laiką ims blėsti, o  susidariusias spragas užpildys vaizduotėje, kurią vėl gi maitina tas pats informacijos srautas, gimę dariniai”, ‒ sako D. Aleksa. Virtualią parodą galima aplankyti  adresu: http://www.sisaid.lt/dano-aleksos-virtuali-paroda-kanados-viza/


Dano Aleksos kūryboje svarbus individo ir visuomenės santykis, konkreti vieta ir laikas. Menininkas paskutinių kelerių metų kūryboje dažnai gvildena (savo) socialinio statuso, tapatumo platesne prasme klausimus. Jo kūriniuose dažnai klausiama „kas aš esu“ apskritai ir „kas (n)esu“ socialinėje ir/ar institucinėje meno sistemoje. Savo buvimą tarpdisciplininiu menininku autorius įvardina tarpine būsena, kai esi ne tik tarp disciplinų, bet tarp savęs ir meno, tarp savęs ir buities, tarp buities ir meno, tarp visuomenės ir savęs, tampi stebėtoju ir tai vadini menu.


Danas Aleksa (g. 1971) – skulptorius, objektų, instaliacijų ir performansų kūrėjas.  1997-aisiais baigė Vilniaus dailės akademiją ir įgijo skulptūros specialybę. Parodose dalyvauja ir rengia personalines parodas nuo 1997 m. 2012-aisiais metais tapo Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos nariu. Gyvena ir kuria Vilniuje.


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau informacijos:
galerija [si:said]
Skaistė Marčienė, Mob.  8600 39972

 

Žymos:
si:said galerija,