7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Gøran Andreas Ohldieck paroda „Atspaudai ir kitos klaidos“

 M. Žilinsko dailės galerijoje

Nacionalinio M. K.
Nr. 43 (1011), 2012-11-30
Dailė Anonsai

 Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12 , Kaune) gruodžio 7 d., penktadienį, 17 val. įvyks Gøran Andreas Ohldieck (Giorano Oldiko) grafikos parodos „Atspaudai ir kitos klaidos“ (Prints and other errors) atidarymas.

 
G. Oldikas yra grafikas, daugiau nei 10 metų vadovavęs Norvegijos grafikų sąjungai, tad ši sritis jam gerai pažįstama. 
 
XX a. 7 – 8 dešimtmetyje, net ir 9-ojo pradžioje grafikos mene technika buvo vienas svarbiausių dalykų. Šiandien dėmesys technikai mažas, todėl galima drąsiai šokinėti nuo vienos dailės medijos prie kitos, be jokio skausmo, nekreipiant dėmesio į specialybę. Todėl, pasak autoriaus,  šios parodos sumanymas parodyti žiūrovams grafiką, t. y. spausdintus kūrinius. Tiesą sakant, padaryti „grynos“ grafikos iki galo nepavyko, tad tai – viena iš „klaidų“. 
 
G. Oldikas pradėdamas nuo nefigūratyvaus meno elementų, remdamasis abstrakcija, kuria istoriją. Nors paveikslai visai nefigūratyvūs, tačiau galima rasti realių dalykų detales ar elementus – vonios ar bažnyčios siluetą... Šio menininko grafikos kūriniuose – abstrakcija virsta istorija. Humoristiniai darbų pavadinimai suteikia kūriniams tam tikrą formą, kuri, nors ir siurrealistinė, sukelia realius vaizdus. 
 
„Šią parodą pareigingai spausdinau, nors rezultatas ne visai gryna grafika, tačiau esu laimingas, nes pamačiau, kad tai baigėsi gera humoro doze“, – sako menininkas. 
 
Gioranas Andrėjas Oldikas gimė Bergene, Norvegijoje. Beveik visa šeima užsiėmė muzika ir daile. Dailės mokyklą lankė Bergene. Šiandien šiai mokyklai priklauso Dailės ir Taikomosios dailės akademija. G. Oldikas eksponavo savo kūrinius daugybėje Europos šalių, taip pat Afrikoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Viduriniuose Rytuose ir Azijoje. 1985 metais dalyvavo įkuriant Tarptautinį kultūrinių mainų fondą 3,14 (Stiftelsen 3,14). Vienas iš pirmųjų fondo projektų buvo Vilniaus ir Oslo apsikeitimas parodomis. Nuo 1990 metų fondas bendradarbiauja su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi. Nuo 2003 metų lapkričio mėnesio menininkas gyvena Kaune, o nuo 2011 metų yra Lietuvos dailininkų sąjungos garbės narys. 
 
Papildomą informaciją teikia: Gioranas Andrėjas Oldikas tel. 8 612 28462
 
 
Parodos rengėjai: Norvegijos karalystės ambasada Vilniuje, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.
 
Paroda veiks: 2012 12 07 – 2013 01 13