7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Autorius: Menų spaustuvės inf.

Menų spaustuvės inf.

Į Lietuvą atvyksta garsi britų cirko trupė

Prasidėjo „Naujojo cirko savaitgalis“

 Kaip atrodo šiuolaikinių cirko artistų diena? Kone garsiausia britų cirko trupė „Gandini Juggling“  tikina, kad spontaniškumo joje mažai. „Kava, pietūs, treniruotė, kava, treniruotė, pasirodymas, vakarienė,“ – atskleidžia vienas „Gandini Juggling“ įkūrėjų Seanas Gandini. Garsiausia Didžiosios Britanijos cirko trupe tituluojamas kolektyvas jau netrukus porai dienų įsikurs Vilniuje. 

 
Gausus cirko kolektyvas į Lietuvą atvyksta dalyvauti jau aštuntą kartą „Menų spaustuvėje“ rengiamame festivalyje „Naujojo cirko savaitgalis.“ Šiame festivalyje trupė pasirodys pirmą kartą, tačiau Lietuvoje dalis trupės sykį jau lankėsi – 2011 m. „Naujojo cirko savaitgalyje“ jie kartu su suomių trupe „Circo Aereo“ pristatė furorą sukėlusį žongliravimo spektaklį „Motetas“. Šį kartą į mūsų šalį „Gandini Juggling“ atvyksta kone tiesiai po triumfo tarptautiniame Edinburgo teatro festivalyje „Fringe“. 
 

Menų spaustuvės inf.

Kuo padengti „Auksiniai scenos kryžiai“ ir teatro metai?

 Diskusija Menų spaustuvėje

 Praeitą savaitę atšventėme Tarptautinę teatro dieną, pažymėdami ją auksiniais kryželiais, nugulusiais ant mūsų scenos kūno. Kokie jie buvo ir kodėl negalėjo būti skirti kitiems? Kaip komisija drįso pamiršti – ir ar tikrai pamiršo – moteris? – tokių pasipiktinimų, protesto ženklų matėme ir per pačią šventę. „Vyrai iš šios situacijos labai pasipelnė garsiai protestuodami ir viešai rodydami meilę moterims aktorėms. Daug kas užsidirbo tokių viešų „populiarumo dividendų“,- pakomentavo situaciją „Auksinių scenos kryžių“ komisijos narė muzikologė Jūratė Katinaitė. 

  < PUSLAPIS IŠ 2  >> Archyvas