Muzika

Vilniaus šokio spaustuvė tęsia tradicijas

anonsai

Jau penktąjį kartą įpusėjus birželiui Lietuvos šokio informacijos centras rengia "Vilniaus šokio spaustuvę". Šiemet ji vyks birželio 18–26 dienomis. Renginį tradiciškai sudaro dvi dalys: kūrybinės dirbtuvės-seminarai ir spektaklių programa. Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriuje rengiamiems seminarams, kuriuose, kaip numatoma, dalyvaus šokėjai, choreografai bei šokio dėstytojai iš visos Lietuvos, šiemet vadovaus Kauno šokio teatro "Aura" pedagogė Ligita Viršulytė ir jau kelerius metus tarp Lietuvos ir Suomijos "kursuojantis" choreografas Andrius Katinas. Be šiuolaikinio šokio, dar bus dėstomos šokio jogos paskaitos (jas ves Goda Laurinavičiūtė). Klasikinio šokio techniką dėstys Petras Skirmantas ir Beata Tomaševičienė, videopaskaitas skaitys Vita Mozūraitė, bus surengtos atviros diskusijos.

Menų spaustuvės Raudonojoje salėje vyksiančioje spektaklių programoje planuojama parodyti keturias įvairių jaunų choreografų ir porą seminaro metu jo dalyvių sukurtų šokio kompozicijų. Tai daugiausia eksperimentiniai, visiškai nauji darbai ar jų eskizai.

Birželio 18 d. įvyks viešas pernai pirmą kartą Lietuvos muzikos akademijoje surinkto šiuolaikinio šokio šokėjų kurso egzaminas. Studentų pasirodymą vertins ne tik publika, bet ir kurso vadovė choreografė Aira Naginevičiūtė. Apie valandą truksiančiame pasirodyme – keliolika šokio studentų sukurtų etiudų pagal XVIII–XX a. paveikslus. Tačiau nebus bandymų atkartoti paveikslo vaizdą. Dailininkų kūriniai jauniesiems šokėjams tėra pirminė inspiracija, o tai, ką išvysime scenoje, bus improvizacija meno kūrinio padiktuota tema.

Birželio 26 d. klasikinio ir modernaus šokio kolektyvas "Polėkis" pristatys šokio projektą "Baltai". Tą patį vakarą naujo darbo eskizą parodys formaliai jokiai trupei nepriklausantis, tačiau sėkmingai tarp svarbiausių Kauno teatrų migruojantis režisierius ir choreografas Andrius Kurienius, o vasaros mokyklos dalyviai atliks seminarų metu parengtas improvizacines kompozicijas – tai jau tapo "Vilniaus šokio spaustuvės" tradicija, išskiriančia ją iš kitų šalies šokio renginių.

Laukiama ir svečių iš Latvijos. Šiuo metu žinomiausios ir produktyviausiai dirbančios Latvijos šiuolaikinio šokio choreografės ir pedagogės Olgos Žitluchinos šokio trupė Vilniaus publikai pristatys šiais metais sukurtą spektaklį "Kai sužydės pelėdos uodega…". Spektaklyje dalyvauja septyni šokėjai ir keturi grupės "Dzelzs vilks" muzikantai.

Lšic inf.