7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

ATRADIMŲ GALERIJA:

Tinkama vieta pranešti apie save

Laura Slavinskaitė

APIE:

Laura Slavinskaitė
Gimė: 1994
Studijos: Nuo 2017 Tapybos magistras – Vilniaus dailės akademija
2013–2017 Tapybos bakalauras – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas

TEIGINIAI, RAKTAŽODŽIAI:

Tapyba, figūratyvas, portetas, naratyvas, ekspresionizmas, impresionizmas

NUORODOS:

 

MENOTYRININKO KOMENTARAS:

Laura Slavinskaitė – jaunosios kartos tapytoja, šiuo metu studijuojanti Vilniaus dailės akademijos magistrantūroje.

 

Tapytojos kūrybai būdingas literatūriškumas. Pačia geriausia šio žodžio prasme. Jos kūriniai ne iliustruoja pasakojimus, bet patys pasakoja. Pasakoja tai, kas sunkiai verbalizuojama. Pasakoja ne tik objektais, bet ir plastine kalba: spalva, pasišiaušusiu, ekspresyviu potėpiu, nuvarvėjimais, šviesa-šešėliu, tuščiaviduriais siluetais.

 

L. Slavinskaitė neieško, nerankioja, netyko istorijų. Ji priima pasaulį ir kasdieną plačiai atvertomis akimis ir gaudo jo siunčiamus signalus. Toks jautrumas aplinkai lemia, jog autorės braižas yra ir atpažįstamas, ir sunkiai apibrėžiamas manieros ar ikonografijos aspektais. Kiekviena drobė – kaip atskiras mikropasaulis su savomis estetinėmis ir turinio dėstymo savybėmis. Jos kūryba autobiografiška ir tuo pačiu labai bendražmogiška. L. Slavinskaitei svarbu ne užsiimti socialine kritika, didaktika, grūmojimu, bet reflektuoti realybę.

 

Butaforinėje šiuolaikinėje kultūroje L. Slavinskaitės paprastumas – nepamainoma vertybė. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia užsilikimo praeityje, aktualumo stygiaus, nepataikymo į postmodernaus meno konteksto ritmą. Atvirkščiai – jos drobėse skleidžiasi jos ir Kito šiuolaikinio žmogaus psichologinis būsenos portretas.

 

Austėja Mikuckytė-Mateikienė

 

 

KOMENTARŲ