Kinas

Savaitės filmai

iliustracija
„Ieškokit Giedručio!“

Dvi dienos Paryžiuje ***

Prancūzė Marion ir amerikietis Džekas nusprendžia „atgaivinti“ savo meilę ir išsirengia pakeliauti po Europą. Paryžiaus jie negali aplenkti, nes čia gyvena Marion tėvai, liberalai ar net anarchistai, bet, deja, nemokantys angliškai... Pagrindinį Marion vaidmenį sukūrusi Julie Delpy yra ir filmo režisierė. Ji taip pat jau senokai gyvena Amerikoje, todėl turi ką papasakoti apie kultūrų susidūrimus bei neatitikimus. Būtent tai labiausiai ir stebina Džeką, visai nesižavintį pažintimis su pernelyg atvirais žmonos „buvusiaisiais“ bei kitokia prancūziškų papročių specifika. Tačiau ir jis turi kuo nustebinti Marion tėvus. „Dvi dienos Paryžiuje“ – šeimyninis filmas. Jo intonacija specifiška – juk vaidina Delpy tėvai ir sesuo. Tačiau režisierė kratosi filmui lipdomos „romantiškos komedijos, kurios veiksmas vyksta Paryžiuje“ etiketės. (Prancūzija, Vokietija, 2007). (Panevėžys, Marijampolė)

Ieškokit Gudručio! ***

Kadaise taip vadinosi populiarus amerikiečių serialas, pašiepęs filmus apie Bondą. Tačiau filmai apie agentą 007 vis labiau „realistiškėja“, tad „Ieškokit Gudručio!“ kūrėjai perkels į sąlygišką pasaulį, kurį nori valdyti dvi visiškai priešingų pažiūrų grupuotės. Tvarkingam „Kontrolės“ analitikui Gudručiui (Steve Carell) teks susikauti su teroristus remiančia organizacija, kuri vadinasi „Chaosas“. Tačiau vieno Gudručio niekad nebūna gana. Todėl jam padės agentė 99, kurią suvaidino kylanti žvaigždutė Anne Hathaway. Režisierius Peteris Segalas. (JAV, 2008) (Vilnius, Kaunas, Šiauliai)

Keistuolis Deivas **

Eddie Murphy per trisdešimties metų kino karjerą jau buvo veterinaras, policininkas, vagis ir net asilas. Šioje Briano Robbinso komedijoje Eddie Murphy vaidina žmogaus formos kosminį laivą, kuriuo į Žemę atvyksta šimtas miniatiūrinių svetimos civilizacijos atstovų. Žinoma, jie nusileidžia žmonių pasaulio centre – Niujorko Centriniame parke. Ateivių iš kosmoso vadą taip pat vaidina Murphy (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Panevėžys)

Maištingoji Ana ***

Dieną Ana (Manuela Velles) pramogauja paplūdimyje, popiet bando prilygti Picasso, vakarais diskutuoja su tėveliu, kurį vadina mylimu pabaisa. Jos galvoje – tikras chaosas. Viskas pasikeičia, kai paplūdimyje pasirodo iš Madrido atvykusi menų mecenatė (Charlotte Rampling). Ji mielai sutinka pabūti laukinės merginos rėmėja... Skirtingos filmo dalys rodo Anos likimą tarp 18 ir 22-ejų. Ana nori pažinti save, atrasti kančios, mirties, laimės ir ekstazės prasmę. Jos filosofinė ir kulinarinė odisėja kupina nuorodų į Jungą ir Freudą, Cioraną ir Levinasą, bet joje galima įžvelgti ir savotišką, matyt, nesąmoningą Carloso Sauros filmų parodiją. Ką gi, ispanų režisierius Julio Medemas juk neatsitiktinai laikomas jo mokiniu ir tradicijų tęsėju (Ispanija, 2007). (Vilnius)

Pragaro vaikis: aukso armija **

Garsiam Meksikos režisieriui Guillermo Del Toro („Pano labirintas“), matyt, dar nenusibodo komiksai. Filme „Pragaro vaikis: aukso armija“ jis grįžta prie savo paties ekrane sukurto Pragaro vaikio (Ron Perlman). Šįkart dviem pasauliams priklausančiam pabaisai teks susikauti su kerštingu tamsos kunigaikščiu – milžinišku troliu, panorusiu valdyti Žemę. Žinovai sako, kad Pragaro vaikio legenda – tai auklėjimo pergalės prieš gamtą paradigma, bet lietuviams šis personažas panašus į Algirdą Brazauską (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas)

Veidrodžiai **

Alexandre’as Aja siaubo filmą „Veidrodžiai“ kūrė Niujorke ir Bukarešte. Apleistuose milžiniškuose Bukarešto pastatuose buvo filmuojami didelio prekybos centro interjerai. Niujorke – parduotuvę supančios gatvės. Filmo herojus – buvęs policininkas (Kiefer Sutherland), tapęs apsaugininku, atranda, kad parduotuvės veidrodžiai sugeba atskleisti blogiausius žmonių bruožus... (JAV, 2008). (Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Panevėžys)

____________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas