Teatras

OKT ir Azija

svetur

iliustracija
„Vasarvidžio nakties sapnas“
D. Matvejevo nuotr.

OKT/Vilniaus miesto teatro gastrolių žemėlapyje vis daugėja kelionių į Azijos žemyną. Kovo mėnesį teatro meno vadovas Oskaras Koršunovas buvo pakviestas į Kiniją, Pekino teatro akademiją, skaityti paskaitų būsimiesiems aktoriams, režisieriams ir kritikams apie savąsias Shakespeare’o inscenizacijas – „Vasarvidžio nakties sapną“ bei „Įstabiąją ir graudžiąją Romeo ir Džuljetos istoriją“.

Po gegužės kelionių į Vokietiją, Erlangeno miestą, kur festivalyje „Figurentheaterfestival“ buvo suvaidinti „Oidipas karalius“ bei „Grimo opera“, ir Kaliningrade Lietuvos kultūros dienose rodyto „Meistro ir Margaritos“ gastrolių tvarkaraštyje – net dvi kelionės į Azijos žemyną.

Savaitės pradžioje OKT išvyko į Japoniją, Šizuokos pavasario menų festivalį („Shizuoka Spring Arts Festival“). Žymiausio Japonijos režisieriaus Tadashi Suzuki įsteigtame festivalyje rytoj, birželio 2 d., bus suvaidintas „Vasarvidžio nakties sapnas“. Išvyka teatrui turi simbolinę prasmę. 1999 m. OKT aušroje gimęs spektaklis grįžta ten, kur gavo pradžią. Anuomet, režisuodamas LMTA vaidybos studentų magistrinį spektaklį, Koršunovas siekė sukurti aistringą, energingą, psichofiziškai drastišką spektaklį, niekuo neprimenantį kostiuminės pasakos. Todėl pasikvietė aktorę ir choreografę Vestą Grabštaitę, išmanančią Tadashi Suzuki aktorių ugdymo ir vaidmens parengimo metodiką, derinančią sąlygiškas rytietiškų no ir kabuki vaidybos tradicijas ir vakarietišką realizmą. Neatsitiktinai „Vasarvidžio nakties sapnas“ tapo itin gyvybingu spektakliu. Dalyvavęs 14 tarptautinių festivalių, du kartus išmaišęs visą Prancūziją, spektaklis nesileidžia numarinamas. Nors daugelis jo aktorių išsisklaidę ir šiandien nebevadina aktorystės savo vienintele profesija, vis naujų kvietimų sulaukiantis „Vasarvidis“ jų nepaleidžia. Ateinantį sezoną jį vėl planuojama vaidinti ir Lietuvoje.

Kelionė į Šizuokos menų festivalį – toli gražu ne pirmi tokio pobūdžio OKT kontaktai su Azijos žemynu (2005 m. Pietų Korėjoje, Seulo LG centre, rodyta „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, 2002 m. Seulo atlikėjų menų festivalyje – „Ugnies veidas“), bet ir ne paskutiniai. Iškart po Japonijos OKT/Vilniaus miesto teatras dalyvaus Singapūro menų festivalyje – birželio 5–6 d. čia bus suvaidinta „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“. 30-metį švenčiančiame festivalyje OKT spektaklis laukiamas kaip ryškiausias teatro programos įvykis.

Alma Braškytė