Muzika

Beatričės Grincevičiūtės kamerinio dainavimo konkursas

kronika

iliustracija
Raminta Vaicekauskaitė

„Sulaukėme ketvirtojo Beatričės Grincevičiūtės kamerinio dainavimo konkurso. Per metus, praėjusius nuo trečiojo, apie Beatričę parašytos ir išleistos penkios naujos knygos (dabar jų iš viso yra septynios), išleistos dvi dainininkės įrašų kompaktinės plokštelės (iš viso yra trys). Beatričė savo talentu ir asmenybės jėga tebeveikia Lietuvos kultūrinį gyvenimą, skatina savo likimo draugus neregius siekti profesinio meistriškumo“, – rašo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos pirmininkas Osvaldas Petrauskas gražiai išleistame lankstinuke, skirtame IV B. Grincevičiūtės kamerinio dainavimo konkursui.

Į konkursą, vykusį lapkričio pabaigoje, atvyko penkiolika geriausių lietuvių dainininkų (iki 35 m. amžiaus). Solistų pasirodymus dviejuose turuose vertino žinomi mūsų muzikai: prof. R. Maciūtė (pirmininkė), prof. P. Gylys, prof. V. Prudnikovas, doc. N. Ralytė, A. Krikščiūnaitė, S. Martinaitytė.

Pirmąją premiją ir laureato vardą pelnė Raminta Vaicekauskaitė, jau spėjusi laimėti J. Vytuolo dainininkų konkursą (2004 m.) ir II premiją V. Jonušaitės-Zaunienės konkurse (2005 m.), garsėjanti kaip įdomi kamerinės muzikos atlikėja. Šiame konkurse solistė atliko F. Schuberto, H. Wolfo, J. Gruodžio, F. Bajoro, kitų autorių kūrinius ir pasirodė kaip subtili ir muzikali atlikėja, kerėjo klausytojus įdomiomis ir savitomis interpretacijomis.

Antrąją vietą ir laureato vardą komisija skyrė vokalistui iš Kauno Ryčiui Janulioniui, o trečioji premija teko LMTA magistratūroje besimokančiai Jurgitai Lopetaitei. Beje, Jurgita – 1996 ir 1998 m. „Dainų dainelės“ konkurso laureatė. Konkurso diplomais buvo apdovanoti: L. Bendžiūnaitė, L. Mikalauskas, T. Tuskenis.

Įvertinant bendrą konkurso dalyvių lygį, norėtųsi pabrėžti akivaizdžiai ūgtelėjusį vokalistų muzikavimo lygį, prie to reikšmingai prisidėjo ir konkurso koncertmeisteriai. Vis dėlto dalies dainininkų vokalo technika dar šlubuoja, čia yra ką tobulinti. Be to, norėčiau atkreipti dėmesį į programų sudarymą – skambėjo beveik be išimties J. Gruodžio dainos bei P. Čaikovskio ir S. Rachmaninovo romansai. O kur įdomūs V. Jakubėno, J. Karoso bei M. Ravelio, B. Britteno vokaliniai kūriniai?

Konkursas pasibaigė gražiu laureatų koncertu Vilniaus rotušėje.

Vidutis Bakas