Kinas

Savaitės filmai

liepos 13–22

Haris Poteris ir Fenikso brolija ***

Penktieji Hario metai Hogvartse tampa vis dramatiškesni. Hario kūną ir protą yra apėmusios hormonų audros. Jis grįžta į magijos ir burtų mokyklą, kad pasipriešintų melagingoms paskaloms. Čia Haris randa naują griežtą mokytoją ir merginą, kurią įsimyli. Daugybė nemalonių įvykių atveda jį į gimtuosius Sirijaus Bleiko namus. Juose jaunasis burtininkas sužino apie paslaptingą Fenikso broliją. Kankinami neramių sapnų Haris ir jo draugai rengiasi egzaminams... Naująjį filmą apie Hario nuotykius sukūrė debiutantas Davidas Yatesas, išgarsėjęs videoklipais. Vaidina Danielis Radcliffe’as, Rupertas Grintas, Emma Watson, Michaelas Gambonas, Imelda Stauton (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Marijampolė)

Mirties įrodymas ****

Naujasis Quentino Tarantino filmas sugrąžina į režisieriaus mėgstamą 8-ąjį dešimtmetį ir sužadina prisiminimus apie pigius kino teatrus grind house, kuriuose buvo rodoma po kelis filmus per vieną seansą, ir apie „B“ klasės kiną. Paslaptingasis kaskadininkas Maikas (Kurt Russell) seka pramogauti susirengusias gražuoles. Jo automobilis (kaskadininkų terminais „death proof“ reiškia triukams atlikti pritaikytą automobilį) yra tikra mirties kamera, kurioje žūsta naivi blondinė. Tačiau visiems žudikams filme bus atkeršyta tiesiogine ir perkeltine prasme, kai antroje filmo pusėje kaskadininkė Zoe Bell (ji dubliavo Umą Thurman filmuose „Nužudyti Bilą“) įrodys, jog moterims priklauso ateitis (ne tik kino). Grynos kino poezijos ir „žemųjų“ žanrų nostalgijos prisodrintas Tarantino filmas yra meilės kinui prisipažinimas. Kaip tikrame eilėraštyje, viskas, kas svarbiausia, „Mirties įrodyme“ yra „tarp eilučių“. Nostalgiško žavesio jam suteikia Tarantino draugų režisuoti „reklaminiai“ būsimų filmų intarpai, fantastiškas garso takelis, a la išblukusi ir subraižyta kino juosta stilizuotos spalvos, trūkinėjantis filmas ir retkarčiais ekrane išdygstanti pakilusio išeiti žiūrovo figūra (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Moljeras: teprasideda komedija ***

1644-ieji. Moljerui tik dvidešimt dveji, tačiau jį slegia milžiniškos skolos ir nuolat persekioja antstoliai. Nepaisydamas nieko, Moljeras savo teatre stato tragedijas, atnešančias tik nuostolius. Vieną dieną pagalbos ranką jam ištiesia turtingas paryžietis Žurdenas. Už tai, kad ištrauks Moljerą iš kalėjimo, rašytojas turi įsipareigoti išmokyti Žurdeną gerų manierų bei imponuoti moterims. Taip Moljeras patenka į turčių salonus tarsi koks šventeiva Tartiufas ir netikėtai įsimyli savo gelbėtojo žmoną. Laurent’o Tirard’o komedijoje Moljerą įkūnijo ryškiausia jaunosios kartos prancūzų žvaigždė Romaine’as Duris. Poną Žurdeną suvaidinęs Fabrice’as Luchini birželį už šį vaidmenį apdovanotas Tarptautinio Maskvos kino festivalio prizu. Taip pat vaidina Laura Morante, Ludivine Sagnier (Prancūzija, 2007). (Vilnius, Klaipėda)

Transformeriai **

Ilgus amžius kariauja dvi robotų rasės, pergalė nulems visatos likimą. Kai mūšis persikelia į Žemę, viskas ima priklausyti nuo eilinio paauglio Semo (kylanti žvaigždė Shia LaBeoufas, matytas „Paranojoje“), kuris domisi tik automobiliais ir merginomis. Nesuvokdamas, kad jo rankose atsidūrė žmonijos likimas, Semas kartu su drauge Mikaela (Megan Fox) atsiduria karo veiksmų epicentre. Tada vaikinas ima suprasti savo šeimos moto: „Be pasišventimo nebus pergalės“. Pelningumo viršūnes sėkmingai šturmuojančiame Michaelo Bay („Sala“) filme taip pat vaidina Joshas Duhamelis, Anthony Andersonas, Jonas Voightas, Johnas Turturro, deja, juos užgožia įvairūs vaizdo ir garso efektai (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

Užkibo ***

Nevykėlis Benas ir ambicingoji Alison susitinka bare. Pažintis pasibaigia kartu praleista naktimi. Po aštuonių savaičių Benas patiria šoką, sužinojęs, kad Alison yra nėščia. Nors jie nedaug ką turi bendra, abu pasiryžta būti kartu dėl vaiko. Šią vasarą tarp žiūrimiausių filmų atsidūrusią romantinę Juddo Apatow komediją Kanados žurnalistė Rebecca Ecler apkaltino plagiatu. Ecler tvirtina, kad filmas sukurtas pagal jos 2004 m. pasirodžiusį romaną, bet labiausiai ją siutina, kad pagrindinė herojė iš žurnalistės tapo televizijos reportere. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Katherine Heigl, Sethas Rogenas, Leslie Mann, Paulas Ruddas, Timas Bagley (JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas)

Yvanas Visagalis **

Steve’as Carellas vaidina glotnųjį Yvaną Baksterį, tampantį dar vienu (plg. „Briusas Visagalis“) Dievo (Morgan Freeman) išrinktuoju, turinčiu įvykdyti šventą misiją. Išrinktas į JAV Kongresą Yvanas kartu su šeima persikelia iš Bafalo į Šiaurės Virdžinijos priemiesčius. Jo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai pasirodo Dievas ir liepia jam pastatyti arką. Yvano žmona (Lauren Graham) ir vaikai nesuvokia, ar Yvaną ištiko vidutinio amžiaus krizė, ar jis iš tikrųjų vykdo dieviškąjį planą... (rež. Tom Shadyac, JAV, 2007). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

___________________________

****** – šedevras, ***** – pasižiūrėti būtina, **** – geras filmas, *** – būna ir geriau, ** – jei turite daug laiko, * – niekalas