Teatras

Sigito Parulskio „Keltininkas“ OKT

premjeros

Oskaro Koršunovo/Vilniaus miesto teatre (OKT) Paulas Eugene’as Budraitis režisuoja spektaklį pagal Sigito Parulskio pjesę „Keltininkas“.

„Sigito Parulskio pjesė įdomi tuo, kad ji kalba apie šiandieninį žmogų – lietuvį, vidutinį verslininką – ir jo išgyvenimus, – apie 2006 m. „Naujosios dramos akcijos“ užsakymu parašytą pjesę sako naujojo spektaklio režisierius. – Šiuolaikinės dramaturgijos personažai dažniausiai būna paribių veikėjai, o „Keltininko“ herojus – atpažįstamas, vadinamasis „normalus žmogus“, ir žiūrovai galės atpažinti jį kaip savo giminaitį, draugą ar gal net save patį.

Šio herojaus išgyvenimai iškelia tam tikrus klausimus, kurie yra aktualūs, svarbūs šiandienos žmogui, tik mūsų gyvenimo būdas, žinių arba pramogų srautas juos užslopina, užgožia. O Parulskio pjesė apie tai kalba. Ir mes, statydami spektaklį, stengiamės, kad jis būtų aktualus šalia gyvenančiam žmogui. Dažnai teatre susiduriame su situacija, kai pjesę stengiamasi pritraukti prie šiandienos, ją suaktualinti. Šiuo atveju yra kitaip. Pati Parulskio pjesė jau yra aktuali ir mes stengiamės tą jos aktualumą perteikti žiūrovui.“

Paulas Eugene’as Budraitis, 36 metų režisierius, yra sukūręs porą spektaklių Valstybiniame jaunimo teatre Vilniuje (Eriko Ehno „Šventųjų vaidinimus“ ir Williamo Shakespeare’o „Jei taip, tai šitaip“), taip pat dirbęs kartu su režisieriumi Jonu Vaitkum statant Shakespeare’o „Venecijos pirklį“ Kauno dramos teatre. Gimęs Niujorke lietuvių emigrantų šeimoje, baigęs politikos ir teatro mokslus Indianos universitete, vaidinęs, režisavęs, kūręs pjeses Sietlo „Annex“ teatre, Budraitis vėliau atvyko į Lietuvą, baigė režisūros magistratūros studijas pas Joną Vaitkų, dėsto vaidybą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

„Keltininke“ vaidins žinomi scenos meistrai Arūnas Sakalauskas, Vytautas Paukštė, Jolanta Dapkūnaitė, Monika Bičiūnaitė, Vytautas Kaniušonis, Severija Janušauskaitė, taip pat jauni aktoriai Jonas Verseckas („Menų spaustuvės“ žiūrovams pažįstamas kaip aktorius ir choreografas) ir Tomas Kliukas. Kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė.

Premjeriniai spektakliai vyks Rusų dramos teatre gegužės 26, 27 ir birželio 2, 3 dienomis 19 val.

OKT/Vilniaus miesto teatro inf.