Muzika

Pirmą kartą Lietuvoje

kronika

iliustracija
Peter Mattei

Kovo 22 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (LNF) koncertuos Stokholmo karališkasis filharmonijos orkestras. Tai pirmosios šio beveik šimtamečio kolektyvo gastrolės Lietuvoje, rengiamos pagal programą "Švedija-Lietuva. Muzikiniai ryšiai 2002-2003".

Stokholmo karališkasis filharmonijos orkestras (SKFO), pasižymintis didžiausiu profesiniu meistriškumu, susikūrė 1914 metais. Šimto muzikantų kolektyvas, kurį globoja Jo Didenybė Švedijos karalius Karlas Gustavas, per metus surengia apie 90 koncertų savo šalyje ir užsienyje.

Vilniuje su šiuo orkestru koncertuos ir jaunas talentingas švedų baritonas Peteris Mattei, bendradarbiaujantis su garsiuoju Claudio Abbado, dažnai gastroliuojantis Zalcburgo festivalyje, kviečiamas į "Metropolitan Opera". Orkestrui Vilniuje diriguos šio kolektyvo vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas Alanas Gilbertas. Skambės L. van Beethoveno Penktoji simfonija ir I. Stravinskio Trijų dalių simfonija. Be šių Lietuvos publikai gerai pažįstamų veikalų, bus atlikti ir du švedų kompozitorių kūriniai: Ingvaro Lidholmo (g. 1921) "Akimirka, kai tavo siela..." ir Ture`s Rangströmo (1888-1947) "Karaliaus Eriko dainos".

LNF inf.