Muzika

Dainos, arijos ir duetai apie meilę

kronika

iliustracija
Vytautas Kurnickas ir Gražina Skinderytė-Kurnickienė

Kovo 3 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus salėje vokalinės-operinės muzikos gerbėjai buvo susirinkę pasiklausyti Nacionalinio operos ir baleto teatro solisto (tenoro) Vytauto Kurnicko bei Lietuvos muzikos akademijos magistrantės soprano Gražinos Skinderytės-Kurnickienės (doc. Irenos Argustienės dainavimo klasė) koncerto. Dainininkams akompanavo pianistė Renata Milašiūtė (LMA doc. Virginijos Dabkutės koncertmeisterio klasė).

Gražina Skinderytė padainavo Konstancos ariją iš W.A. Mozarto operos "Pagrobimas iš Seralio" I veiksmo, Baterflai ariją iš G. Puccini "Madam Baterflai" I veiksmo, Snieguolės ariją iš N. Rimskio-Korsakovo "Snieguolės" III veiksmo bei Miuzetos valsą iš G. Puccini "Bohemos" II veiksmo.

Gražaus tembro lyrinis dainininkės balsas netrukdė jai imtis interpretuoti ir dramatinio-emocinio pobūdžio kūrinių. Koncerte buvo atlikti Violetos ir Alfredo duetas iš G. Verdi "Traviatos" III veiksmo, Amelijos ir Rikardo duetas iš G. Verdi "Kaukių baliaus" II veiksmo bei Lizos ir Germano duetas iš P. Čaikovskio "Pikų damos". Dainininkė ypač jautriai atliko A. Arditi dainą "Bučinys", B. Dvariono ir L. Stepanausko "Žvaigždutę" bei V. Kurnicko ir persų poeto M. Hafizo romansą "Ateik", skambėjusį pirmą kartą.

V. Kurnickas klausytojus pradžiugino Kavaradosio arija iš G. Puccini "Toskos" I veiksmo, Rikardo arija iš G. Verdi "Kaukių baliaus" III veiksmo bei Kalafo arija "Nessun dorma" iš G. Puccini "Turandot", numatomos pastatyti LNOBT dar balandžio pradžioje.

V. Kurnickas taip pat atliko savo paties dainą "Tėviškės beržynai" P. Gerulaičio žodžiais bei A. Raudonikio ir E. Selelionio dainą "Švelnumas".

Nuotaikingą koncertą dainininkai užbaigė Hanos ir Danilos duetu iš F. Lehįro operetės "Linksmoji našlė" bei itališkų dainų popuri.

7MD inf.