Muzika

"Alma mater musicalis" koncerte - Kostas Smoriginas

anonsas

Balandžio 7 d., pirmadienį, 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje įvyks dešimtojo "Alma mater musicalis" koncertinio sezono pabaigos renginys. Tą vakarą klausytojai susitiks su seniai pamiltu aktorium, dainų kūrėju ir atlikėju Kostu Smoriginu bei jo sūnumi, irgi Kostu Smoriginu. Kostas Smoriginas vyresnysis yra pelnęs garbingą Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato vardą ir švenčia savo pirmąjį brandų - 50-ies metų - jubiliejų. "Alma mater musicalis" pabaigos koncerte įžymusis bardas atliks lietuvių poetų J. Strielkūno, V. Šimkaus, D. Saukaitytės ir kitų eilėmis sukurtas dainas.

K. Smoriginą Lietuvos meno gerbėjai pamilo seniai. Nuo pirmųjų dar studentiškų vaidmenų garsusis D. Tamulevičiūtės dešimtukas patraukė žiūrovus netradiciškai sukurtais pasakos apie Bebenčiuką personažais. Tarp jų buvo ir K. Smoriginas. Vėliau scenoje vieną po kito matėme pagrindinius K. Smorigino vaidmenis spektakliuose "Kvadratas", "Dėdė Vania"... ir matome jį dabartiniuose E. Nekrošiaus pastatymuose "Meno forte", O. Koršunovo teatre. Su įvairiais spektakliais K. Smoriginas aplankė visus žymiausius pasaulio teatrų festivalius Prancūzijoje, Italijoje, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Australijoje, kitur. Daugelyje jų K. Smoriginas pelnė geriausio aktoriaus prizus, pvz., Torūnėje (Lenkija), Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina). Įsimintini aktoriaus vaidmenys Lietuvos, Rusijos kino filmuose. Jau du dešimtmečius K. Smoriginas rengia koncertus, kuriuose atlieka savo sukurtas dainas Lietuvos poetų tekstais. Nemažai jo kūrybos įrašyta.

Kosto Smorigino šeimoje - visi menininkai. Žmona Dalia Brenciūtė - žinoma teatro ir kino aktorė, įdomių meninių projektų dalyvė. Sūnus Kostas studijuoja Lietuvos muzikos akademijoje prof. V. Prudnikovo dainavimo klasėje. Jaunasis Smoriginas jau yra pelnęs Z. Paulausko ir S. Baro vokalistų konkursų laureatų vardus. Koncerte Kostas jaunesnysis dainuos vokalinio meno klasiką: S. Rachmaninovo, W.A. Mozarto, G. Sviridovo, P. Čaikovskio kūrinius ir lietuvių liaudies dainas. Fortepijono partiją atliks Nijolė Ralytė. Koncertą ves Neringa Svetikaitė.

LMRF inf.