Muzika

„Kamertonui“ – aukso metai

kronika

Šiemet už tarptautiniuose konkursuose pasiektas pergales apdovanotas „Aukso paukšte“, Kauno mišrus choras „Kamertonas“, vadovaujamas Kęstučio Jakeliūno, pateisino gautą titulą: prieš dvi savaites (gegužės 29–31 d.) vykusiame III tarptautiniame chorų konkurse „Festa Choralis Bratislava 2008“ pelnė aukso diplomą ir medalį.

Šiuo laimėjimu kolektyvas dar kartą įrodė, kad yra vienas geriausių miesto ir Lietuvos chorų.

Kamerinių chorų kategorijoje kartu su kauniečiais varžėsi akademinis choras SPbGETU-LETI iš Sankt Peterburgo, mišrūs chorai iš Lenkijos „Iuventus Cantans“ ir „AF Music“, Čekijos mišrus choras „Lumir“ ir moterų kamerinis choras „Kantantina“ iš Slovakijos. Tačiau kompetentinga muzikos ekspertų komisija iš Čekijos ir Slovakijos aukso diplomus skyrė tik „Kamertonui“, surinkusiam 96 balus iš 100 galimų, vieninteliam jį aplenkusiam akademiniam chorui iš Sankt Peterburgo, pelniusiam 99 balus, bei 91 balą surinkusiam Lenkijos kolektyvui „AF Music“ .

„Kamertonas“ savo pasirodymui konkurse pasirinko įvairius lietuvių kompozitorių kūrinius, nuo baroko iki šių dienų. Choro vadovas K. Jakeliūnas liko labai patenkintas savo choristais ir jų pasišventimu siekiant aukšto apdovanojimo. „Labai džiaugiuosi, kad choristai, tarp kurių tik keli profesionalūs muzikai, sugebėjo susikaupti ir atskleisti skirtingų epochų kūrinių skambesį. Po konkurso dar ilgai negalėjau patikėti, kad mes tai padarėme. Tik grįžęs namo, į Kauną, nurimau – laimėjome auksą“, – pagyrimų choristams negailėjo vadovas K. Jakeliūnas.

1995 m. choristus subūrė dirigentas R. Misiukevičius ir dainininkas V. Normantas, jis jau 13 metų yra choro prezidentas. 1996–2003 m. „Kamertonui“ vadovavo A. Viesulas, po jo kolektyvą perėmė K. Jakeliūnas. Jo vadovaujami choristai kamerinių chorų konkurse „Cantate Domino“ (Kaunas) 2004 m. pelnė sidabro diplomą, 2006 m. tame pačiame konkurse – aukso diplomą (I vietą), Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse 2006-aisiais – I lygio diplomą. Tais pačiais metais choras surengė tris koncertus Meksikoje, kur sulaukė didelio pasisekimo. 2007 m. liepos mėnesį tarptautiniame chorų konkurse „A voyage of songs“ Patajoje (Tailandas) kauniečiai pelnė sidabro diplomą; tais pačiais metais XVI tarptautiniame S. Šimkaus chorų konkurse Klaipėdoje „Kamertonas“ iškovojo III vietą.

Choro repertuaras platus – nuo šiuolaikinės muzikos opusų iki stambios formos klasikos kūrinių: su Kauno orkestru „Kamertonas“ yra atlikęs W.A. Mozarto „Karūnavimo mišias“ bei L. Cherubini Mišias C-dur.

Rasa Jakeliūnienė