Teatras

„Moomsteatern“ iš Švedijos – spektaklis su ypatingais aktoriais

anonsai

Lapkričio 28–30 d. Vilniuje pirmą kartą bus pristatytas spektaklis „Oliveris, Stanas ir Faraonas“, kuriame vaidina profesionalūs sutrikusio intelekto aktoriai. „Oliveris, Stanas ir Faraonas“ – tai vienos valandos trukmės farsas, kurio veikėjų charakteriai sukurti pagal populiarių Amerikos nespalvoto kino eros komikų Stano Laurelio ir Oliverio Hardy asmenybes. Spektaklio veiksmas vyksta Egipte, kur Oliveris (Hardy) ir Stanas (Laurel) sumano ieškoti aukso faraonų kapuose…

Du aktoriai, turintys Downo sindromą, Pierre’as Björkmanas ir Niclasas Lendemaras, perteikia istoriją su humoru ir komiškai bendrauja su publika. Ronnie Larsson vaidina mumiją bei pilvo šokėją.

Nuo 1980-ųjų „Moomsteatern“ pristato populiarius spektaklius Malmėje, yra surengę gastroles Europoje ir net Australijoje. Penki sutrikusio intelekto aktoriai, pasiekę profesionalų meninį lygį, šiuo metu dirba teatre pagal darbo sutartis. Jie yra Teatro asociacijos nariai ir turi aktorinius gebėjimus patvirtinančius Malmės teatro akademijos laipsnius. Savo unikaliais vaidybiniais sugebėjimais bei profesionalumu jie palaiko teatro gyvavimą jau daugiau nei 20 metų.

2007 m. rugsėjo 12 d. teatro direktoriui Kjellui Stjernholmui princesė Viktorija įteikė „Moomsteatern“ skirtą Nacionalinės enciklopedijos prizą – 250 000 Švedijos kronų. Šiuo apdovanojimu buvo pripažinta, kad trupės pasirinkti darbo su sutrikusio intelekto aktoriais metodai siekiant meninės kokybės bei aktorių profesionalumo yra skatinami visuomenės. Apdovanojimą „Moomsteatern“ gavo „Nacionalinės organizacijos/judėjimo“ kategorijoje.

Spektaklį „Oliveris, Stanas ir faraonas“ galima pamatyti Lenkų kultūros namuose (Naugarduko g. 76) lapkričio 28 d., trečiadienį, 19 val., lapkričio 29 d., ketvirtadienį, 12 val. ir lapkričio 30 d., penktadienį, 12 val. Informacija apie bilietus – tel. (8 5) 233 36 63 (Lenkų kultūros namai).

„Moomsteatern“ Lietuvoje ne tik pristatys savo spektaklį, bet ir surengs dramos, kaip saviraiškos priemonės, mokymus sutrikusio intelekto žmonėms bei jų pedagogams. Renginiai vyks Lenkų kultūros namuose lapkričio 29–30 d. po spektaklių peržiūros.

Spektaklį Lietuvoje pristato Švedijos ambasada kartu su Lietuvos specialiosios kūrybos organizacija „Guboja“.

Audronė Margenytė