Kinas

Čikagos lietuviškų filmų festivalis

svetur

Pačiame lietuviškiausiame JAV mieste Čikagoje sekmadienį baigėsi 3-asis lietuviškų filmų festivalis. Jau tradiciniu tapusio renginio organizatoriai – Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje ir Lietuvos institutas.

Šiemet buvo parodyti trys filmai iš Lietuvos. Tai – režisieriaus Šarūno Barto „Septyni nematomi žmonės“ (2005), Kristijono Vildžiūno „Aš esi tu“ (2006) ir Igno Miškinio „Diringas“ (2006).

Šiemet Čikagos lietuviškų filmų festivalis vyko ypatingoje vietoje – Gene’o Siskelio kino centre, kuris garsėja kaip europietiško kino populiarintojas Čikagoje. Beje, Lietuvos kino kūrėjai šiame kino centre pažįstami ir vertinami: šiemet čia jau buvo rodytas Arūno Matelio filmas „Prieš parskrendant į Žemę“, pernai – Janinos Lapinskaitės „Stiklo šalis“. Abu filmai rodyti Europos Sąjungos filmų festivalio programoje, abu sulaukė kritikos pripažinimo ir surinko pilnas sales žiūrovų.

Lietuvos institutui šis festivalis svarbus dviem aspektais. Tai puiki galimybė puoselėti lietuviškumą JAV, nes festivalis pritraukia ir pokario emigrantus, ir naujuosius išeivius iš Lietuvos. Kita vertus, tai puiki proga pristatyti Lietuvą kitų tautybių kilmės amerikiečiams ir supažindinti juos su lietuvišku kinu.

Lietuvos instituto inf.