Vilnius - Europos kultūros sostinė

Išeivijos žiniasklaida apie Vilnių

kronika

Užsienio lietuvių bendruomenių viešųjų ryšių atstovai tapo „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ ambasadoriais. Kultūros žinios apie Vilnių per išeivijos žurnalistus bus skleidžiamos 24 pasaulio šalyse. „Vilniaus – Europos kultūros sostinės 2009“ ambasadoriais tapo Vilniuje viešėję užsienio lietuvių bendruomenių viešųjų ryšių atstovai ir žurnalistai iš Suomijos, Čekijos, Japonijos, Airijos, Austrijos, Kazachstano, Estijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, JAV, Naujosios Zelandijos, Lenkijos, Argentinos, Danijos, Brazilijos, Vokietijos, Urugvajaus, Norvegijos, Šveicarijos, Baltarusijos ir Latvijos.

„Vilnius yra tikrai kultūros sostinė, – tai judrus, dinamiškas miestas, tikimės, kad toks ir išliks“, – sako Dublino lietuvių bendruomenės pirmininkė, oratorė Laura G Down. Jos teigimu, tai daugiakultūrinis miestas, kuriame kitų tautų atstovai puikiai įsilieja į gyvenimą. „Mes Airijoje labai sergame už Vilnių, 2009-ųjų kultūros sostinę, ir jos pristatymą“, – sako L. G Down.

VEKS ambasadorių tikslas – skleisti žinią užsienio šalių gyventojams apie Vilnių bei kviesti juos į 2009 m. sostinėje vyksiančius renginius ir projektus. Žmonės skatinami savo asmeninėmis iniciatyvomis prisidėti prie Vilniaus žinomumo didinimo.

VEKS inf.