Teatras

OKT gastroles Prancūzijoje vainikavo dvigubas pripažinimas

kronika

Savaitės pradžioje OKT / Vilniaus miesto teatro kolektyvas grįžo iš tradicinių gastrolių Prancūzijoje. Kovo 16–19 d. Paryžiaus "Commune" teatre pristatytas Oskaro Koršunovo režisuotas spektaklis "Meistras ir Margarita" sulaukė neregėto pasisekimo. Keturis kartus spektaklis buvo rodomas sausakimšoje 500 vietų salėje, tačiau eilės prie kasų tik didėjo ir net 3000 norinčiųjų (internetinių užsakymų duomenimis) bilietų negavo. Toks žiūrovų antplūdis nustebino ir užsienio žiniasklaidos atstovus, ir prancūzų teatro šeimininkus, nors galimybe pristatyti šį O. Koršunovo spektaklį jie domėjosi nuo pat "Meistro ir Margaritos" premjeros Avinjono teatro festivalyje 2000 metais.

"Commune" teatro (Nacionalinis Aubervilliers teatro centras) ir OKT / Vilniaus miesto teatro draugystė ir ilgalaikiai turai Prancūzijoje tęsiasi jau penkerius metus. Tradiciją pradėjo OKT spektakliai "Vasarvidžio nakties sapnas" ir "Ugnies veidas", o "Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija" po Prancūziją sėkmingai gastroliavo net dvejus metus.

Didžiulė "Meistro ir Margaritos" sėkmė, pasak režisieriaus O. Koršunovo, rodo, kad Prancūzijoje OKT yra ne tik pripažintas teatrinės visuomenės, bet ir mėgstamas žiūrovų. OKT gastrolių Prancūzijoje sėkmę vainikavo teatro vadovybės pasiūlymas režisieriui O. Koršunovui naują spektaklį kurti Paryžiaus teatro scenoje.

Žinodami nelengvą OKT padėtį Lietuvoje, prancūzai pasisiūlė tapti jo koprodiuseriais, sutartam laikui įsipareigojo ne tik suteikti teatro kūrybinei grupei sceną ir visas reikiamas sąlygas repeticijoms, bet ir padengti lietuvių aktorių apgyvendinimo išlaidas. Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos bei prestižinio Europos teatro apdovanojimo "Už naująją realybę" laureatas O. Koršunovas neslepia džiaugsmo gavęs prancūzų pasiūlymą, bet apgailestauja, kad Lietuvoje OKT vis dar egzistuoja sunkiomis nuomininko teisėmis.

Režisierius prasitarė, kad Prancūzijos scenoje norėtų režisuoti jaunos, pripažinimą pelniusios lietuvių dramaturgės Lauros Sintijos Černiauskaitės pjesę "Liučė čiuožia". 2005 m. vasarą šios pjesės eskizą O. Koršunovas pristatė teatro festivalyje "Arts Land" Bostone (JAV).

OKT / Vilniaus miesto teatro inf.