Muzika

Filharmonija masina kūriniais iš aukso fondo

anonsai

Šeštadienį, kovo 25 d., Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje skambės klausytojų mėgstami kūriniai. Koncerte išgirsime Edouardo Lalo "Ispaniškąją simfoniją" smuikui ir orkestrui bei Piotro Čaikovskio Ketvirtąją simfoniją. Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (LNSO) grieš smuikininkė iš Vokietijos Susanna Yoko Henkel. Koncertą diriguos svečias iš Lenkijos Mirosławas Jacekas Błaszczykas.

"Šio koncerto programa yra tokia, kokią aš visada propaguoju, – sako LNSO meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas. – Stengiamės mūsų mylimiems klausytojams visuomet pateikti kūrinių iš muzikos aukso fondo". Iš tiesų simfoninės muzikos gerbėjus, norinčius šventiškai praleisti šeštadienio vakarą, turėtų nudžiuginti P. Čaikovskio Ketvirtoji simfonija – vienas populiariausių melodingumu kerinčio rusų kompozitoriaus kūrinių, kuriame garsais perteikti jautriausi sielos virpesiai.

Kitas koncerte skambėsiantis kūrinys, E. Lalo "Ispaniškoji simfonija" smuikui ir orkestrui, – smuikininkų virtuozinio repertuaro perlas. Atlikėjui čia E. Lalo kelia nelengvas instrumento valdymo užduotis, o klausytojui pateikia šventišką ispanišku folkloru žėrinčią muziką.

Abu šio LNSO koncerto scenos partneriai – pripažinti savo srities meistrai. Lietuvoje jie svečiuosis ir publikai pasirodys pirmą kartą.

Vokietijoje gyvenanti, ne tik didžiuliu talentu, bet ir grožiu pasižyminti S.Y. Henkel yra tarptautinių konkursų laureatė, koncertuojanti su garsiais orkestrais, užkariaujanti vis daugiau žymiųjų koncertinių salių. Ji griežia Brešijoje (Italija) Giovanni Batistos Rogeriuso 1705 m. pagamintu smuiku.

M.J. Błaszczykas, pasak maestro Juozo Domarko, yra vienas žymiausių Lenkijos dirigentų. Nuo 1996 m. M.J. Błaszczykas yra Poznanės valstybinės filharmonijos meno vadovas ir direktorius, o 1998 m. tapo ir Silezijos valstybinės filharmonijos meno vadovu. Jis dažnai kviečiamas diriguoti ir orkestrui "Sinfonia Varsovia". Kaip kviestinis dirigentas, M.J. Błaszczykas koncertavo su daugeliu orkestrų Lenkijoje ir užsienyje (Kanadoje, JAV, Tunise, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Airijoje ir Švedijoje). Nuo 1999 m. M.J. Błaszczykas yra Tarptautinio pianistų konkurso Porte (Portugalija) vyriausiasis dirigentas.

LNF inf.