Muzika

Nepaklusnieji keliauja į Neringą

anonsai

iliustracija
M. Raškovskio nuotr.

Birželio 27 – liepos 6 d. Nidoje ir Juodkrantėje vyks tarptautinis kamerinės muzikos ir ekologijos festivalis "Nepaklusniųjų žemė". Šiame festivalyje atlikėjai iš Lietuvos, Norvegijos ir Anglijos klausytojams pristatys savo šalių muzikinę kultūrą, vyks ekologinės akcijos, kurių metų gims skulptūrinės kompozicijos. Festivalio programoje numatyti ir įvairius menus vienijantys renginiai.

Festivalis muzika užpildys labai įvairias erdves. Tai Liuteronų bažnyčia Nidoje, naujoji Nidos katalikų bažnyčios bendruomenės salė ir parodų salė Juodkrantėje, taip pat netradicinė erdvė – Agilos kultūros centras Nidoje. Čia vyks džiazo kūrinių bei įvairius menus (kiną, vaizduojamuosius) vienijantys vakarai.

Festivalyje akcentuojamos ir ekologinės idėjos. Drauge su Neringos savivaldybe ir Dailės akademijos skulptoriais festivalis inicijuoja aplinkos švarinimo ir ekologinio meno kūrimo akcijas.

Koncertuose atlikėjai bendraus su klausytojais, pristatys menkiau pažįstamus kūrinius, pasidalys kūrybiniais samprotavimais apie vieną ar kitą kūrėją ar kūrinį. Planuojamos ir atviros repeticijos bei susitikimai su klausytojais.

Tarp pagrindinių festivalio rėmėjų yra Neringos savivaldybė, Kultūros ir sporto rėmimo fondas, Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos ambasada Lietuvoje, Britų taryba, Norvegijos karališkoji ambasada Lietuvoje, spaustuvė "RTA", spaustuvė "Piketas".

R. Z.