Muzika

Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro gastrolės

Liepos 16 d. Liudvigsburge prasidėjo Lietuvos nacionalinės filharmonijos organizuotos LNSO gastrolės Europoje. Orkestro gastrolių maršrute - Liudvigsburgas, Liubliana, Ravena, Opedde ir Ramatuelle (Prancūzija), Bolonija, Forli, Streza ir Meranas.

LNSO jau antrąjį kartą koncertuos su pasaulyje garsiais muzikais: kompozitoriumi ir dirigentu Krzysztofu Pendereckiu bei violončelininku ir dirigentu Mstislavu Rostropovičiumi. M. Rostropovičius, daugybę kartų grojęs solo su LNSO, pirmą kartą šiam kolektyvui dirigavo 1998 m. Eviano festivalyje, vėliau koncertuota prestižinėse Frankfurto "Alte Oper", Kelno filharmonijos ir Hamburgo "Musikhalle" salėse.

Šią vasarą LNSO surengs 11 koncertų, bus atliktos 8 skirtingos programos. Poroje koncertų dalyvaus ir Kauno valstybinis choras, viename - Audrius Rubežius (tenoras), o Liublianoje ir Liudvigsburge S. Prokofjevo baletą "Romeo ir Džuljeta" šoks LNOBT baleto trupė.

Liepos 20 d. Ravenoje skambės ir lietuvių kompozitoriaus Arvydo Malcio kūrinys "Impetus". Tai 10 min. trukmės simfoninis opusas, kurį M. Rostropovičius užsakė kompozitoriui išklausęs jo muzikos kompaktinę plokštelę. A. Malcys - antrasis lietuvių kompozitorius, kurio muziką interpretuos garsusis Maestro (2001 m. Paryžiuje jis dirigavo M.K. Čiurlionio simfoninę poemą "Miške").