Kinas

Savaitės filmai

iliustracija
"Naujokas"

Ašmenys 2: kraujo medžioklė *
Populiaraus komikso inspiruoto filmo tęsinys. Pusiau vampyras, pusiau žmogus Bleidas vėl turi daug darbo. Paslaptingas virusas paverčia ir žmones, ir vampyrus monstrais. Kad išgelbėtų pasaulį, Bleidas turi sudaryti sutartį su vampyrais. Filmuota Prahoje. Jau planuojama trečia dalis. Guillermo del Toro filme vaidina Wesley Snipesas, Krisas Kristoffersonas, Ronas Perlmanas (JAV, 2002). (Mažeikiai)
Fandango ***
Sveiki atvykę į "Clubland" - irealų nakties pasaulį. Žmonės čia šoka stiprindamiesi laimės piliulėmis. "Clubland" tapo neurotikės Širlės Maus, svajojančios apie modelio karjerą, namais. Jos draugas - geriausio miesto klubo direktorius. Tačiau iš šalto jo glėbio Širlė pabėga pas populiariausią didžėjų Sanį. Šią istoriją gabus vokiečių režisierius Matthiasas Glasneris supina su pasakojimais apie žiaurius naktinio klubo įstatymus. Pagrindinius vaidmenis sukūrė Nicolette Krebitz, Moritzas Bleibtreu, Richy Müller, Corine Harfouch ir kt. (Vokietija, 1999). (Šiauliai)
40 dienų ir 40 naktų *
Papročių komedija. Susipykęs su sužadėtine, jaunuolis (Josh Hartnett) prisiekia 40 dienų ir naktų susilaikyti nuo sekso, tačiau buvusioji bando priversti jį sulaužyti įžadus. Tuo metu vaikinas sutinka savo svajonių merginą... Michaelo Lehmanno filme taip pat vaidina Vinessa Shaw, Shanyn Sossamon, Paulo Constanzo (JAV, 2002). (Kaunas, Šiauliai)
Malholando kelias ****
Beti (Naomi Watts) atvyksta į Los Andželą ieškoti laimės kino pasaulyje: ji nori tapti žvaigžde. Rita (Laura Elena Harring) prarado atmintį autokatastrofoje. Ji atsiduria Beti bute... Šio Kanų festivalyje už geriausią režisūrą apdovanoto Davido Lyncho filmo tema yra visų režisieriaus filmų triada: istorija, sapnas, abstrakcija, t.y. jo požiūris į kiną, jo estetinis radikalizmas (JAV, Prancūzija, 2001). (Vilnius)
Mentų šou **
Komedija, kurios herojus - populiarus ir gerbiamas policininkas Mičas (Robert De Niro) priverstas dirbti poroje su nevykėliu (Eddie Murphy), trokštančiu išgarsėti. Policininkų viršininkai nori, kad šie dalyvautų naujame šou ir būtų stebimi televizijos kamerų visą parą. Netrukus Los Andžele pradeda siautėti pavojingas nusikaltėlis... Tomo Dey`aus filme taip pat vaidina René Russo (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)
Monstrų puota ****
Jis (Billy Bob Thornton) - kalėjimo prižiūrėtojas, rasistas, pasityčiojimais ir prievarta paskatinęs nusižudyti artimiausius žmones. Ji (Halle Berry už šį vaidmenį pelnė Berlyno kino festivalio "Sidabrinį lokį" geriausiai aktorei ir "Oskarą") - juodaodė moteris, praradusi vyrą ir sūnų. Ar netikėtas jausmas sugebės susieti du tokius skirtingus žmones? Iš Šveicarijos kilęs režisierius Marcas Forsteris sukūrė subtilų ir jaudinantį filmą apie meilę (JAV, 2001). (Vilnius)
Naujokas *
Tikra istorija pagrįstas pasakojimas apie beisbolo mokytoją, sudarantį sutartį su auklėtiniais: jei jie laimės rajono čempionatą, mokytojas išmėgins savo jėgas beisbolo aukščiausiosios lygos stovykloje. Johno Lee Hancocko komedijoje pagrindinius vaidmenis sukūrė Dennisas Quaidas, Rachel Griffits, Jay`us Hernandesas (JAV, 2000). (Vilnius)
Nuostabus protas ***
"Oskarais" už geriausią filmą, režisūrą ir antrojo plano vaidmenį (Jennifer Connelly) apdovanotas Rono Howardo filmas pasakoja apie matematiką, Nobelio premijos laureatą Johną Forbesą Nashą, jo kovą su šizofrenija. Veiksmas prasideda 1947 m., kai į Prinstono universitetą atvyksta gabus jaunuolis iš neturtingos šeimos. Pagrindinį vaidmenį sukūrė Russellas Crowe (JAV, 2001). (Vilnius)
Skorpionų karalius *
Komiksų stiliumi pateikta istorija, vykstanti prieš 5 tūkstančius metų. Klastingas karys Memnonas tapo žmonijos valdovu. Jis sėkmingai išvengia visų sąmokslų, nes jam patarinėja paslaptingas žynys. Samdyti žudikai turi surasti žynį ir jį sunaikinti. Greitai paaiškėja, kad tai - gražuolė Kasandra. Filmo režisierius - Chuckas Russellas, vaidina Dwayne`as Johnsonas, Kelly Hu ir kt. (JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)
Žmogus, kurio nebuvo ****
Naujausias pernai Kanuose už geriausią režisūrą (kartu su Davidu Lynchu) apdovanotų brolių Ethano ir Joelio Coenų filmas pasakoja apie kirpėją Edą Kreiną (Billy Bob Thornton), kuris netikėtai tampa nusikaltėliu, o vėliau, apimtas mistinio įkvėpimo, pasakoja savo istoriją. Kaip kiekvienas Coenų filmas, ir šis kupinas citatų, aliuzijų ir kitokių sinefiliškų "daikčiukų". Dar daugiau - jis nespalvotas ir stilizuotas kaip juodasis filmas. Taip pat vaidina Frances McDormand ("Fargo"), Jamesas Gandolfini (JAV, 2001). (Šiauliai)