Teatras

Europos teatro asamblėja

Kronika: Europos teatro konvencijos asamblėja Hamburge

Šių metų lapkričio 11 - gruodžio 1 d. Hamburge įvyko Europos teatro konvencijos generalinė asamblėja, kurioje dalyvavo ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras. Jam atstovavo teatro meno vadovas Egmontas Jansonas ir teatro vadybininkas Adolfas Večerskis.

Europos teatro konvencija egzistuoja dvylika metų. Lietuvos nacionalinis dramos teatras jos nariu tapo 2000-aisiais. Prie konvencijos šią vasarą prisijungė ir Roberto Sturua vadovaujamas teatras iš Gruzijos. Lietuva ir Gruzija - labiausiai į Rytus nutolusios šalys, priklausančios Europos teatro konvencijai.

Šią vasarą LNDT dalyvavo asamblėjoje ir festivalyje Bratislavoje, kur taip pat buvo parodytas W. Shakespeare`o "Ričardas III" (rež. Rimas Tuminas).

2003 m. gegužės 30 - birželio 1 d. Europos teatro konvencijos asamblėja įvyks Vilniuje. Tomis dienomis į Vilnių atvyks visi konvencijos nariai, asamblėjos prezidentas prancūzas Danielis Benoinas, jo pavaduotojas slovakas Dušanas Jamrichas. Per asamblėją LNDT Didžiojoje ir Mažojoje salėse bus parodyti 8 Nacionalinio dramos teatro spektakliai.

Hamburge vykusiame susitikime Nacionalinis dramos teatras susitarė su Bergeno teatru iš Norvegijos rengti bendrą projektą. Bergene greičiausiai bus statomas S. Hedojato "Senasis apuokas". Norvegijai atstovaus du aktoriai ir režisierius, Lietuvai - du aktoriai ir scenografas. Lietuvių pristatyti menininkai galės padirbėti Norvegijoje, o tarptautinėse gastrolėse garsins lietuvių teatrą.

Su Bergeno teatru susitarti nebuvo sunku, nes ten Jono Vaitkaus dėka lietuvių teatrą žino ir vertina.

Europos teatro konvencijos festivaliai vyksta kas dveji metai. Kitas festivalis įvyks 2004 m. Vokietijoje, Berlyne. Šiame festivalyje ketinama pristatyti Jono Meko "Pačios pradžios pradžią". Festivalio rengėjai domėjosi Howardo Barkerio "Europiečiais", Jeano Anouilh`o "Bamba".

Per susitikimą Hamburge tartasi ir dėl Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklių pristatymo regioniniuose festivaliuose Portugalijoje, Ispanijoje, Graikijoje.

Daiva Šabasevičienė