Kinas

Savaitės filmai

gruodžio 6-15

iliustracija
"Antižmogžudys"

Antižmogžudys ***


Kriminalinis veiksmo filmas pagal Danilo Koreckio romaną. Sugrįžęs iš kalėjimo buvęs kriminalinio skyriaus karininkas, pravarde Lapinas, sukelia sąmyšį tarp nusikaltėlių. Vieni bijo, kad Lapinas pradės keršyti, kiti nori patraukti jį savo pusėn. Tačiau Lapinas žaidžia savo žaidimą... Visus lankomumo rekordus Rusijoje sumušusiame Jegoro Končialovskio filme vaidina Goša Kucenka, Michailas Uljanovas, Sergejus Šakurovas, Aleksandras Balujevas, Jevgenijus Sidichinas, Viktoras Suchorukovas (Rusija, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Blanša ***


Veiksmas nukelia į XVII a. Prancūziją, kur siautėja ne tik vaikais ir "velnio milteliais" prekiaujantis kardinolas Mazarinis - faktiškasis šalies valdovas, bet ir plėšikų vadeiva Blanša. Tačiau norėdamas sukurti avantiūrinį reginį, režisierius Bernie Bonvoisinas pasitelkia ir nepamainomąjį D`Artanjaną Gerard`o Depardieu pavidalu, ir, žinoma, jaudinančią Blanšos ir Gerojo angelo meilės istoriją. Taip pat vaidina Lou Doillon, Roschdy Zemas, Antoine`as de Caunes, Carole Bouquet, Jeanas Rochefort`as (Prancūzija, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

Gegutė ***


1944-ųjų rugsėjį, prieš pat Suomijai paskelbiant kapituliaciją, Karelijos tundroje, samės Anos trobelėje, susitinka rusas ir suomis. Trys filmo personažai nesupranta vienas kito, bet sunkiai mokosi gyventi kartu. Aleksandro Rogožkino filme vaidina Anni-Kristina Usso, Viktoras Byčkovas, Willie Haapsalo (Rusija, 2002). (Vilnius)

Kapeika ***


Vieno stilingiausių šių dienų rusų režisieriaus Ivano Dychovično ("Maskvos paradas") filmas pasakoja apie vieną automobilį "Fiat", Rusijoje pramintą "kapeika", ir dešimtis jo savininkų, taigi apie gerus trisdešimt Rusijos istorijos metų. Vaidina Sergejus Mazajevas, Andrejus Krasko, Jurijus Curilo ("Chrustaliovai, mašiną!"), Olegas Kovalovas (Rusija, 2002). (Vilnius)

Kino bandymai ****


Garsaus ir madingo japonų režisieriaus Takashi Miike filmas prasideda kaip komiška drama, o baigiasi kaip siaubo filmas. Našlys, kuris prieš septynerius metus palaidojo žmoną, susirengia vesti. Kad išsirinktų merginą, draugas prodiuseris jam surengia fiktyvius kino bandymus. Iš pradžių vyras mano, kad jo išrinktoji - ideali. Tačiau netrukus įsitikina, jog mergina meluoja... (Japonija, 1999). (Vilnius)

Kraujo vienatvė *


Žiemos šalčio sustingdytoje Maskvoje žudikas maniakas vakarais tyko jaunų moterų. Mokslininkė Marija kuria naujus vaistus, atnešiančius jos įmonei sėkmingą kontraktą. Kas sieja Mariją, kurios vyras netikėtai dingo, ir žudiką? Šiame spalvotus žurnalus primenančiame Romano Prygunovo trileryje pagrindinį vaidmenį kuria Ingeborga Dapkūnaitė (Rusija, 2002). (Vilnius, Šiauliai, Panevėžys)

Pakilimas ****


Larisos Šepitko filmas Vasilio Bykavo apysakos "Sotnikovas" motyvais - evangelinių motyvų prisodrintas pasakojimas apie amžinąjį teisuolio ir išdaviko konfliktą. Į fašistų nagus patenka du partizanai - išsekęs mokytojas Sotnikovas (Borisas Plotnikovas) ir stipruolis Rybakas (Vladimiras Gostiuchinas). Kuris iš jų taps išdaviku, kokia didvyriškumo kaina, kurio gyvenimo pozicija - pasipriešinimas ar prisitaikymas - turi prasmę? (Rusija, 1976). (Vilnius)

Pasveikink mirtį kitą dieną ***


Filmas apie Džeimso Bondo nuotykius šįkart nukelia į Šiaurės Korėją, kur Bondą sugauna, kalina ir net kankina. Tačiau tuo nemalonumai nesibaigia, nes agentas 007 praranda ir savo viršininkų pasitikėjimą. Todėl jis ieško visų savo nelaimių kaltininko Zao. Paieškos tęsiasi Kuboje, Londone, visur... Bondą vis dar vaidina Pierce`as Brosnanas, jo partneriai - Halle Berry, Toby Stephensas, Rosamunde Pike, Judi Dench, John Cleese (rež. Lee Tamahori, JAV, 2002). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai)

Romeo ir Džuljeta ***


"Gėlių vaikų" epochos Shakespeare`o kūrinio ekranizacija - spalvinga, dekoratyvi, išryškinanti jaunų įsimylėjėlių ir melagingo pasaulio konfliktą (rež. Franco Zeffirelli, D. Britanija, 1966). (Vilnius)

Žmogus be praeities ****


Garsaus suomių režisieriaus Aki Kaurismäki himnas žmogaus orumui, skurdui ir paprastumui. Atvykęs į miestą filmo herojus žiauriai sumušamas ir praranda atmintį. Jis apsigyvena kartu su kitais nelaimėliais, atstumtaisiais ir marginalais. Čia, nedideliame žemės lopinėlyje ant įlankos kranto, jis suranda meilę ir gyvenimo prasmę. Kanų festivalio Didysis prizas ir prizas už geriausią moters vaidmenį Kati Outinen (Suomija, 2002). (Vilnius)