7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Lietuvos teatro žmonių mintys pandemijos akivaizdoje

TKIEC inf.
Nr. 13 (1378), 2021-04-02
Teatras Anonsai
„Lietuvos teatras 2020“. TKIEC inf.
„Lietuvos teatras 2020“. TKIEC inf.

Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centro kuriamas skaitmeninis metraštis „Lietuvos teatras“ www.lteatras.lt tarptautinės Teatro dienos šventės išvakarėse paskelbė virtualų projektą „Lietuvos teatras 2020“. Jame 26 skirtingų kartų ir profesijų lietuvių scenos menininkai filmuotuose pasisakymuose kalba apie asmenines profesines patirtis ir išgyvenimus pandemijos laikotarpiu. Filmavimai vyko praėjusių metų vėlyvą rudenį ir savotiškai apibendrino 2020-uosius Lietuvos teatro metus.  

 

Lietuvos teatro 2020-uosius įamžins ne tik ekstremaliomis sąlygomis vykdyta veikla, bet ir scenos meno bendruomenės mintys COVID pandemijos akivaizdoje. Dar niekada mūsų darbas nebuvo toks pažeidžiamas ir nenuspėjamas. Šiuo visuotinio sąstingio ir baimės laikotarpiu teatro žmonės, kaip ir daugybė kitų profesijų atstovų, kovodami už išlikimą, pradėjo ieškoti naujų veiklos formų. Paieškos iškėlė klausimus apie pačią teatro meno esmę ir jo ateitį.   

 

Projektas „Lietuvos teatras 2020“ buvo sumanytas, kaip esamojo laiko „nuotrauka“, fiksuojanti įvairių kartų, profesijų ir teatrinių grupių atstovų mintis apie šį laiką ir individualias patirtis. Jo rezultatas atspindi pilietišką ir visuomeniškai atsakingą Lietuvos teatro bendruomenės poziciją, formuojamą iš įvairių požiūrių į savo darbą ir teatro misiją.  

 

Projekte „Lietuvos teatras 2020“ dalyvavo ir mintimis dalinosi Ana Ablamonova, Artūras Areima, Birutė Banevičiūtė, Uršulė Bartoševičiūtė, Dainius Gavenonis, Kirilas Glušajevas, Kamilė Gudmonaitė, Marius Ivaškevičius, Agnius Jankevičius, Adomas Juška, Birutė Kapustinskaitė, Oskaras Koršunovas, Paulius Markevičius, Gintarė Masteikaitė, Darius Meškauskas, Mindaugas Nastaravičius, Antanas Obcarskas, Gytis Padegimas, Rimantas Ribačiauskas, Yana Ross, Nelė Savičenko, Ieva Stundžytė, Aleksandr Špilevoj, Eglė Švedkauskaitė, Renata Valčik, Gintaras Varnas.

 

Projektą „Lietuvos teatras 2020“ įgyvendino žurnalistė Karina Metrikytė, režisierius Juozas Javaitis, operatorius Karol Pašnikovič, montažo režisierius Vladimiras Novikovas. Dizainą sukūrė DIZI. Idėjos autorius – Audronis Liuga. Projektas įgyvendintas su Lietuvos kultūros tarybos parama.

Žymos:
TKIEC inf.,
„Lietuvos teatras 2020“. TKIEC inf.
„Lietuvos teatras 2020“. TKIEC inf.