7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Spektaklis „Supergalios“: kai laipiojimo centre susitinka trys supermoterys

Rengėjų inf.
Nr. 30 (1309), 2019-09-27
Teatras Anonsai

„Supergalios“ – tai naujausias režisierės, Boriso Dauguviečio auskaro laureatės ir „Pojūčių teatro“ įkūrėjos Karolinos Žernytės darbas. Šis spektaklis – tai iki skausmo nuoširdus biografinis pokalbis su trimis supermoterimis – Ernesta, Irma ir Aiste. Rugsėjo 27 ir 28 d. Kauno laipiojimo centre „Miegantys drambliai“ merginos atskleis, ką reiškia gyventi be vaizdo, judėti ratuose ir kodėl šokti lengviau nei eiti. Įprasta pastebėti negalias, bet gal geriau pasikalbėkime apie supergalias? 

 

Ernesta Žemaitytė. Supergalia – moteris vorė. Mergina laipioja sienomis, kalnais, mėgsta laiptines be liftų. Kuria ir dalyvauja pantomimos pasirodymuose, gastroliuoja Lietuvoje ir užsienyje. Visada yra pasiruošusi išmokti naujų triukų, pavyzdžiui, skraidyti. Ernestą nuo gimimo lydi cerebrinis paralyžius, o keliauti iš vienos vietos į kitą padeda vaikštynė. Jei sutiksite Ernestą gatvėje, žinokite, kad pagalbos ji gali griežtai atsisakyti, bet neįsižeiskite – ji tiesiog labai savarankiška moteris.

 

Irma Jokštytė. Supergalia – matymas tamsoje. Irma kuria dainas, vaidina teatre, mokosi kalbų ir gali susišnekėti penkiomis. Viena keliauja po egzotiškas šalis, pavyzdžiui, Indijos didmiesčius, Egipto dykumas. Visur greitai susiranda draugų ir pritraukia gerbėjų dėmesį. Jai užtenka elegantiškai pamoti lazdele, kad apsuptų gerbėjai ir padėjėjai. Irmos klausa padeda jai žaibiškai spausdinti ir skaityti. Irma nuo gimimo nemato, naudojasi baltąja lazdele.

 

Aistė Krušinskaitė. Supergalia – moteris transformeris. Aistė gali išvystyti 30 Km/h  greitį ir savo stand–up komedijomis gali prajuokinti net labiausiai susiraukusį žmogų. Aistė turi savo socialinę įmonę, gaminančią originalius papuošalus. Aistė važinėja po visą Lietuvą ir bendrauja su visais, kuriems trūksta juoko. Ji juda vežimėlio pagalba, bet tik tada, kai nesėdi savo pačios vairuojamoje mašinoje.

 

Nėra kada žiopsoti, reikia griauti kalnus, naikinti skirtumus ir juoktis iš savo silpnybių ir stiprybių. Metas į spektaklio premjerą. Spektakliai vyks laipiojimo centre „Miegantys drambliai“ (V. Krėvės pr. 49, Kaunas) rugsėjo 27 ir 28 d. Pradžia – 19 val.

 

Režisierė – Karolina Žernytė

Choreografas – Mantas Stabačinskas

Dramaturgė – Saulė Norkutė

Dailininkė – Šarūnė Pečiukonytė

Iliustratorė – Birutė Bikelytė

Supermoterys: Aistė Krušinskaitė, Irma Jokštytė, Ernesta Žemaitytė.

Koprodiuseriai – Theatre of Senses / Pojūčių teatras ir Kauno miesto kamerinis teatras

Laipiojimo mokytojai ir rėmėjai – „Miegantys Drambliai“. Spektaklio erdvė pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Žymos:
Rengėjų inf.,