7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Žiūrovai išrinko geriausią LRDT režisūrinės laboratorijos eskizą

Nr. 22 (1301), 2019-05-31
Teatras Anonsai
„Kalniukas“. L. Vansevičienės nuotr.
„Kalniukas“. L. Vansevičienės nuotr.

Gegužės 14 – 19 dienomis Lietuvos rusų dramos teatre vyko tarptautinė režisūrinė laboratorija. Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Rusijos teatro sąjunga. Režisūrinėje laboratorijoje dalyvavo režisieriai Lera Surkova, Talgatas Batalovas ir Filipas Vinogradovas. Gegužės 19 d., sekmadienį įvyko viešas visų trijų režisierių parengtų eskizų pristatymas, kuriame dalyvavo didžioji dalis LRDT aktorių trupės. Žiūrovai ir LRDT Meno taryba, pažiūrėjusi L.Surkovos eskizą „Kalniukas“ pagal Aleksejaus Žitkovskio pjesę, F.Vinogradovo eskizą „Kalėjimo psichologė“ pagal Jelenos Isajevos pjesę ir T.Batalovo eskizą „Kaip estai hipiai sugriovė Sovietų Sąjungą“ pagal Michailo Durnenkovo pjesę, turėjo galimybę balsuoti už labiausiai patikusį kūrinį. Suskaičiavus žiūrovų ir Meno tarybos balsus geriausiu 2019 metų režisūrinės laboratorijos eskizu išrinktas L.Surkovos „Kalniukas“ pagal A.Žitkovskio pjesę. Eskize vaidino LRDT aktoriai Julijana Volodko, Aleksandras Kanajevas, Inga Stankaitytė, Anžela Bizunovič, Jekaterina Makarova, Edita Gončarova, Maksimas Tuchvatulinas ir Vladimiras Serovas.  

Pagal projekto sąlygas šio eskizo režisierė L.Surkova kurs spektaklį „Kalniukas“, kurio premjera planuojama 2020 metais. Geriausia 2018 metų teatrinio Rusijos sezono rusiška pjese tituluojamas dramaturgo Aleksejaus Žitkovskio „Kalniukas“ prisiliečia prie ypač jautrios „mažų“ žmonių ir jų kasdienio heroizmo temos. Pagrindinė pjesės herojė – jauna vaikų darželio auklėtoja, kasdien susidurianti su absurdiška kasdienybe. Sąmoju, ironija išsiskiriančiuose A.Žitkovskio dialoguose susiduria rutininė kasdienybės agresija, neviltis su egzistenciniu heroizmo ir nuoširdžiu meilės ilgesiu.

LRDT dėkoja projekte aktyviai dalyvavusiam ir nuoširdžiai idėją palaikiusiam visam teatro kolektyvui – aktoriams, techninėms tarnyboms, administracijai, projekto partneriui Rusijos teatro sąjungai ir fantastiškiems žiūrovams, azartiškai nulėmusiems šio projekto tęsinį. Pasak LRDT vadovės Olgos Polevikovos: „Režisūrinė laboratorija - tai puikus formatas, leidžiantis eksperimentuoti ir kūrybiškai paišdykauti. Nieko panašaus iki šiol mūsų teatre nevyko, ir galbūt tas momentas, kai nežinai, ko gi laukti iš proceso, pažadino ir smalsumą, ir azartą, ir labai gerą nuotaiką. Be to, tai labai saugus būdas susipažinti su talentingiausiais šiuolaikinio teatro kūrėjais, su šiuolaikine dramaturgija, kuri tiesą sakant dažnam žiūrovui yra terra incognita: pirmas grubesnis žodis užkerta kelia medžiagos priėmimui ir susitapatinimui. Norėtųsi pratęsti šitas pažintis, diskutuoti kartu su kolegomis ir žiūrovais, atrasti naujus tekstus teatrui. Režisūrinės laboratorijos formatas – puikus būdas nustebinti vieni kitus, todėl darysime viską, kad šis projektas taptu kasmetine LRDT pavasario sezono tradicija.“

 

 

Žymos:
„Kalniukas“. L. Vansevičienės nuotr.
„Kalniukas“. L. Vansevičienės nuotr.