7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Aktoriaus Juozo Budraičio kūrybos vakaras ir knygos „Juozo Budraičio teatrinis likimas“ pristatymas

Rengėjų inf.
Nr. 21 (1300), 2019-05-24
Teatras Anonsai
Juozas Budraitis. Organizatorių nuotr.
Juozas Budraitis. Organizatorių nuotr.

Gegužės 22 d., trečiadienį, 18 val. Nacionalinio Kauno dramos teatro Rūtos salėje vyks aktoriaus JUOZO BUDRAIČIO kūrybos vakaras ir knygos „Juozo Budraičio teatrinis likimas“ pristatymas. Vakaro dalyviai – Juozas Budraitis ir Daiva Šabasevičienė. 

 

Knygą apie Juozą Budraitį teatro scenoje parašė teatrologė, teatro kritikė dr. Daiva Šabasevičienė, taip pat išleidusi knygas apie Joną Vaitkų, Valentiną Masalskį, Regimantą Adomaitį, Faustą Latėną. Knygą apie aktorių J. Budraitį šiemet išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Monografijoje išsamiai pristatoma Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato aktoriaus J. Budraičio teatrinė kūryba ir vaidmenys, sukurti 1979–2018 m., apžvelgiamos aplinkybės, paskatinusios garsų kino aktorių ateiti į teatrą, apibendrinamos jo vaidmens kūrimo strategijos, aktoriaus asmenybės, vaidmens ir personažo santykiai bei aktoriaus kūrybinių principų organiškas ryšys su režisieriaus pasaulėžiūra, leidęs J. Budraičiui tapti šio laikotarpio autorinio teatro režisūrinių ieškojimų protagonistu.

Knygoje taip pat pateikiamos pokalbių su J. Budraičiu ištraukos, skelbiamas pluoštas aktoriui skirtų minčių, kuriomis pasidalijo jį ir jo kūrybą artimai pažįstantys menininkai. Pasak režisieriaus Oskaro Koršunovo, spektaklyje „Paskutinė Krepo juosta“ dėl ypatingo talento, subrandinto gyvenimo patirties ir intelekto, J. Budraitis tapo egzistencinės beketiškos filosofijos simboliu.

 

Citatos iš knygos

Gyvendamas ne tik tarp knygų, bet kiekvieną dieną skaitydamas jas, lygindamas, prisimindamas ir vėl grįždamas prie sau artimų autorių, Budraitis malšino ne vien pažinimo troškulį. Jo prigimtinė intuicija padėjo suformuoti naują aktoriaus tipą. Vaidmenys tiek teatre, tiek kine, fotografijos, tapyba, akvarelė – viskas, prie ko prisilietė Juozas Budraitis, paliko pažinimo įspaudą.

„Man patinka namuose sėdėti patamsyje, neįjungiant šviesos, ir žiūrėti, kaip pradeda švisti, kaip išnyra stalo kampas, iš pradžių vos vos, o paskui vis daugiau. Tada tarsi iš naujo gimsti. Mes kažkur skubame, ir viskas praeina pro šalį. Per šurmulį nematome tikrojo gyvenimo.“ 

Juozas Budraitis

Įėjimas laisvas

Nacionalinis Kauno dramos teatras   I   Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Žymos:
Rengėjų inf.,
Juozas Budraitis. Organizatorių nuotr.
Juozas Budraitis. Organizatorių nuotr.