7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Sindikatas „Bad Rabbits“ klausia – kas yra mūsų Šeimininkai?

Rengėjų inf.
Nr. 18 (1212), 2017-05-05
Teatras Anonsai
„Samurajaus knyga“. J. Verbicko nuotr.
„Samurajaus knyga“. J. Verbicko nuotr.

Gegužės 7 d. 18 val., Kauno miesto kameriniame teatre ir gegužės 11 d. 19 val., profesionalaus meno namuose „House of Puglu“ Vilniuje, pasirodys plataus meninio profilio sindikatas „Bad Rabbits“, vadovaujamas režisieriaus – Boriso Dauguviečio auskaro laureto –, Agniaus Jankevičiaus. Sindikatas „Bad Rabbits“ pristatys spektaklį-liudijimą „Samurajaus knyga“.

Agnius Jankevičius yra gerai žinomas tiek Vilniaus tiek Kauno teatro gerbėjams. Šiemet menininkas už netradicinės formos spektaklį – instruktažą „Maištas“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) bei spektaklį pagal Ivano Vyrypajevo pjesę „DreamWorks“ („Mens Publica“, VDU teatras, Kauno miesto kamerinis teatras) buvo apdovanotas „Fortūnos“ statulėle kaip geriausias 2016 metų režisierius. Taip pat už jau paminėtą spektaklį – insktruktažą „Maištas“ ir spektaklį – prezentaciją „Ledas“ pagal to paties pavadinimo Vladimiro Sorokino romaną (Lietuvos rusų dramos teatras), buvo nominuotas „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimui kaip geriausias metų režisierius.

„Bad Rabbits“ nariai juokauja, jog yra sezoniniai kūrėjai, šiltuoju metų laiku užsiimantys gatvės teatru, o atšąlus – grįžtantys po stogu. Ir iš tiesų, Sindikatas turbūt geriau žinomas , kaip politiškai ir socialiai šmaikščių gatvės teatro spektaklių sumanytojas. Su gatvės spektakliais „Demokratijos gimimas ir mirtis“, bei „Tomorrow belongs to me“ jau dešimt kartų aplankyta Slovėnija, kur Sindikatas turi kūrybinių partnerių, ir šią vasarą  Kamniko mieste, ruošiasi bendro kultūros ir meno inkubatoriaus atidarymui. Taip pat su gatvės spektakliais aplankyta Austrija, Ispanija bei Estija. Žinoma neapleidžiamos ir Lietuvos miestų gatvės bei skersgatviai.

Idėja sukurti spektaklį-liudijimą inspiravo keletas faktorių. Pirma, apleistame pastate rastas berniuko vardu Tomas Lašas sąsiuvinis, tai buvo tarsi raštu, piešiniais ir iškarpomis pildomas dienoraštis. Tomas Lašas bandė gyventi pagal Samurajaus kodeksą. Šis radinys tapo tramplynu apmąstymams: kas yra jaunas žmogus esamojo laiko kontekste, kai sąlyginio komforto ir abejingumo grimasos siūlyte siūlo pasirinkti sotaus ir inertiško „europiečio“ kelią, arba priešingai – tapti dėl sėkmės pamišusiu zombiu? Kas nutinka, kuomet jauną žmogų ima kamuoti prasmės ilgesys?

Spektaklio „Samurajaus knyga“ atsiradimą taip pat sąlygojo ir Sindikato impulsas ieškoti kitokių dialogų su publika formų.  Iki šio vienas esminių „Bad Rabbits“ komunikavimo su žiūrovais principų buvo interaktyvumas, tačiau šįkart Sindikato nariai nusprendė kurti visiškai kitaip. Tikslu tapo ne žaidimas, o istorija, konkrečiai –  liudijimas.

Taigi, kas yra Tomas Lašas? Ką apie jį ir šeimininkus mano jo tėvai? Ar gali veikti Samurajaus kodekso taisyklės XXI amžiaus Europoje? Ir kaip apkūni mergaitė Jovita Valytė gali tapti tėvynės simboliu? Visa tai gegužės 7 d. 18 val., Kauno miesto kameriniame teatre ir gegužės 11 d. 19 val., profesionalaus meno namuose „House of Puglu“.

Sindikatas BAD RABBITS

Režisierius – Agnius Jankevičius
Vaidina: Jurgis Marčėnas, Birutė Belada Tauterytė, Linas Jurkštas

Bilietai jau prekyboje!

Bilietus į spektaklį Kaune galima įsigyti
Kauno kamerinio teatro kasoje arba Tiketa.lt, Teatrai.lt prekybos vietose

Bilietus į spektaklį Vilniuje galima įsigyti

houseofpuglu.com

„Samurajaus knyga“. J. Verbicko nuotr.
„Samurajaus knyga“. J. Verbicko nuotr.