7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Paskelbti 2013-ųjų metų „Auksinių scenos kryžių“ pretendentai

 

Kultūros ministerijos inf.
Nr. 9 (1070), 2014-03-07
Teatras Anonsai

Tarptautinę teatro dieną – kovo 27-ąją, už  2013-aisiais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus premijomis ir atminimo ženklais apdovanosime geriausius šalies teatro menininkus. Pagal Kultūros ministerijos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijavimo nuostatus pretendentus premijoms turėjo teisę siūlyti profesionalūs teatrai, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Valstybės teatrų asociacija, Scenos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos teatro sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Šiuolaikinio šokio asociacija, fiziniai asmenys. 

Lietuvos teatrų spektaklius vertino komisija – teatrologai: Rasa Vasinauskaitė, Jurgita Staniškytė, Vlada Kalpokaitė, Vilma Janeliauskienė, muzikologės Audronė Žiūraitytė ir Veronika Janatjeva, šokio kritikė Vita Mozūraitė, dailėtyrininkė Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė ir menotyrininkas Helmutas Šabasevičius (komisijos pirmininkas).
Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos, „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras šiemet bus teikiami Juozo Miltinio dramos teatro scenoje.

Kultūros ministerijos ekspertų komisija skelbia „Auksinių scenos kryžių“ pretendentus:
Režisierius / režisierė
1. Artūras Areima („Vyšnių sodas“, NKDT)
2. Oskaras Koršunovas („Žuvėdra“, „Paskutinė Krepo juosta“, OKT)
3. Yana Ross („Mūsų klasė“, LNDT)
Muzika spektakliui
1. Antanas Jasenka („Mūsų klasė“, LNDT)
2. Rita Mačiliūnaitė („59‘Online“, „W(o)men“, „Eugenijus Oneginas“)
3. Gintaras Sodeika („Žuvėdra“, „Paskutinė Krepo juosta“, OKT)
 
Scenografija ir šviesų dizainas
1. Marijus Jacovskis („Mūsų klasė“, LNDT)
2. Laura Luišaitytė („Gronholmo metodas“, LRDT)
3. Andrius Kirvela ir Gediminas Šiaulys („Tėčio pasaka“, Menų spaustuvė, Studija „PetPunk“)
4. Eugenijus Sabaliauskas („Geros dienos“, Operomanija; „Vyšnių sodas“, NKDT)

Aktorė (pagrindinis vaidmuo)
1. Elžbieta Latėnaitė (Ifigenija, „Mano tėvas – Agamemnonas“)
2. Miglė Polikevičiūtė (Dora, „Mūsų klasė“, LNDT)
3. Nelė Savičenko (Irina Arkadina, „Žuvėdra“, OKT)
4. Daiva Stubraitė (Ranevskaja, „Vyšnių sodas“, NKDT)
 
Aktorė (nepagrindinis vaidmuo) 
1. Aldona Janušauskaitė (Rachelka – Mariana, „Mūsų klasė“, LNDT)
2. Indrė Patkauskaitė (Varia, „Vyšnių sodas“, NKDT)
3. Rasa Samuolytė (Maša, „Žuvėdra“, OKT)
4. Dovilė Šilkaitytė (Advokatė, „Nesistebėk, jei kas nors ateis padegti tavo namų“, LJT)
 
Aktorius (pagrindinis vaidmuo)
1. Sigitas Jakubauskas (Duonkepys, „Duonkepio žmona“, PJMT)
2. Valentin Krulikovskij (Enrikė Fontas, „Gronholmo metodas“; Sofus, „Junas ir Sofus“, LRDT)
3. Martynas Nedzinskas (Trepliovas, „Žuvėdra“, OKT)
4. Tomas Rinkūnas (Lopachinas, „Vyšnių sodas“, NKDT)
 
Aktorius (nepagrindinis vaidmuo)
1. Saulius Čiučelis (Trofimovas, „Vyšnių sodas“, NKDT)
2. Tomas Erbrėderis (Simeonas Piščikas, „Vyšnių sodas“, NKDT)
3. Darius Meškauskas (Sorinas, „Žuvėdra“, OKT)
4. Tomas Žaibus (Vladekas, „Mūsų klasė“, OKT)
 
Operos solistas / solistė
1. Tadas Girininkas (Karalius Henrikas, „Lohengrinas“; Silva, „Ernani“, LNOBT)
2. Tomas Pavilionis (Nemorinas, „Meilės eliksyras“, KVMT)
3. Rita Preikšaitė (Liubaša, „Caro sužadėtinė“, KVMT)
4. Inga Šlubovska (Adina, „Meilės eliksyras“, KVMT)
 
Choreografas / choreografė
1. Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius („Kelionė namo“, „Menų spaustuvė“)
2. Vytis Jankauskas („Aritmijos“, VJŠT)
3. Petras Lisauskas („TUAŠ“, „Padi Dapi Fish“)
4. Aira Naginevičiūtė („Chimeros karoliai“, ANT)
 
Šokėjas / šokėja
1. Marius Miliauskas (Čiurlionis, „Čiurlionis“, LNOBT)
2. Martynas Rimeikis (Čiurlionis, „Čiurlionis“, LNOBT)
3. Mantas Stabačinskas („Melancholijos dėžutė“, „Aura“) 
4. Giedrė Jankauskienė („Aritmijos“, VJT)
 
Jaunasis menininkas / menininkė
1. Aktorius Dainius Jankauskas (Rysekas, „Mūsų klasė“, LNDT; „59‘Online“, „Menų spaustuvė“)
2. Režisierius Darius Rabašauskas („Lunačiarskio lunaparkas“, KDT)
3. Šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis („Tėčio pasaka“, „W(o)men“, „Artimijos“, „Contemporary?“, „Menų spaustuvė“)
4. Režisierė Loreta Vaskova („59‘Online“, „Menų spaustuvė“)
 
Teatras vaikams
1. Choreografė Agnija Šeiko, scenografas Artūras Šimonis – „Baltoji lopšinė“ („Padi Dapi Fish“)
2. Spektaklio „Ežiukas rūke“ kūrybinė grupė (ŠDT)
3. Kūrybinė studija „PetPunk“ ir „Atviras ratas“ – „Tėčio pasaka“ („Menų spaustuvė“)
4. Kūrybinė grupė – „Dėdės Tito džiazas“ (KDT)
 
Lėlių ir objektų teatras
1. Dailininkė Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė („Sniego karalienė“, Teatras „Lėlė“)
2. Dailininkai Sergejus Bocullo ir Danielius Sodeika („Skrudžas, arba diena, kai galima atverti savo širdį“ (pagal Charles‘o Dickenso „Kalėdų giesmę“, Kauno lėlių teatras)
3. Režisierė ir dailininkė Saulė Degutytė („Tarmių stalas“, „Stalo teatras“)
Metų scenos meno reiškinys 
1. Klaipėdos jaunimo teatras (režisierius Valentinas Masalskis)
2. Šiuolaikinė opera „Geros dienos!“ („Operomanija“)
3. Šiuolaikinio šokio spektaklis „Contemporary?“ (dramaturgė Sigita Ivaškaitė, choreografai ir šokėjai Agnė Ramanauskaitė, Paulius Tamolė, Mantas Stabačinskas)
 
Lietuvių autoriaus pastatymas
1. Kazio Binkio „Atžalynas“ (LNDT)
2. Šiuolaikinė opera „Geros dienos!“ („Operomanija“)
3. Žemaitės „Trys mylimos“ (VJT)