7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Vyčio Jankausko šokio spektaklis „Aritmijos“ – keturiuose miestuose

 

Nr. 40 (1101), 2014-11-14
Šokis Anonsai
D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.

 Ateinantį penktadienį, lapkričio 21 d., Klaipėdos „Kultūros fabrike“, šeštadienį, lapkričio 22 d. – Menų spaustuvėje Vilniuje, lapkričio 25 d. – Alytaus miesto teatre ir lapkričio 26 d. – Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Tai Vyčio Jankausko šokio spektaklio „Aritmijos“ gastrolių žemėlapis.

 

Per Lietuvą keliaujančiame šiuolaikinio šokio spektaklyje „Aritmijos“ šokio kalba mėginama apčiuopti žmogaus gyvenimo sociume prieštaringumą. Viena vertus, žmogus pasmerktas nuolat bandyti išsilaisvinti iš visuomenės primestų reikalavimų ir apribojimų. Kita vertus, tiktai visuomenėje jis gali pilnai realizuoti savo žmogiškumą.
 
„Tai ne vieno spektaklio tema ir man asmeniškai ji labai svarbi, įdomi: žmogaus asmeninės laisvės ir įsipareigojimų, nusižeminimo, tarnystės kitam žmogui santykis. Laisvę suprantame kaip vertybę, bet ji kartais veda ir į susvetimėjimą, visišką išsilaisvinimą nuo kito žmogaus. Tarsi trokštame artimesnio ryšio, bet labai bijome apriboti savo laisvę“, – teigė choreografas Vytis Jankauskas.
 
Spektaklyje „Aritmijos“ šoka šokėjai: Giedrė Kirkilytė, Riikka Ihalainen, Mantas Černeckas ir Dainius Biskis. 
 
Vyčio Jankausko šokio trupė įkurta 1997 metais, o 2004-aisiais trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas. Per 17 metų šis teatras įsitvirtino kaip itin savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai judantis savo keliu. Šio kelio „žingsniai“ – tikslaus, apvalyto ir išraiškingo judesio kalbą gryninantys spektakliai. 
 
Choreografo ir jo trupės kūrybinę brandą vainikavo du Auksiniai scenos kryžiai: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimus už geriausią 2003–2004 metų choreografiją ir muziką, antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008–2009 m.).  Spektaklis „Aritmijos“ 2014 metais taip pat buvo nominuotas Auksiniams scenos kryžiams.

Į lapkričio 21 d. 19 val. Klaipėdos „Kultūros fabrike“  ir lapkričio 22 d. 19 val. Menų spaustuvėje Vilniuje rodomus spektaklius bilietus platina Bilietai.lt.
Į spektaklį lapkričio 25 d. 18 val. Alytaus miesto teatre bilietus galima įsigyti teatro kasose.
Į lapkričio 26 d. 19 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre rodomas „Aritmijas“ bilietais prekiauja Tiketa.
 
Ištraukos iš spektaklio „Aritmijos“: http://www.youtube.com/watch?v=Qbz2usIfXsg
Idėja, choreografija: Vytis Jankauskas
Šoka: Riikka Ihalainen, Giedrė Kirkilytė, Dainius Biskis, Mantas Černeckas
Kostiumų dailininkė: Jolanda Imbrasienė
Muzika: Sendai, Jan Linton, Nicolas Jaar
Trukmė: 45 min.
Vyčio Jankausko šokio teatras
Spektaklio sukūrimą parėmė LR Kultūros ministerija
 
D. Matvejevo nuotr.
D. Matvejevo nuotr.