7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Skelbimai Paieška
7md.lt

Raktažodis: Teatras


Notice: Undefined variable: pageno in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/kcms5/ctypes/pagal_raktazodi.php on line 6

Septintajame Vilniaus Kamerinio teatro sezone – trys premjeros

Vilniaus Kamerinis teatras (VKT) rugsėjo 17 d. naująjį sezoną tradiciškai pradės Evaldo Jaro režisuotu nuotaikingu spektakliu visai šeimai „Plėšikas Hocenplocas“.

VKT spektakliuose dominuoja įvairūs žanrai, nuo tragikomedijos bei lyrinio farso iki jaunatviška energija bei subtiliu humoru trykštančios muzikinės komedijos, pasakos mažiems ir dideliems. Su teatru bendradarbiauja savo kūrybinį stilių suformavę profesionalūs bei talentingi jaunosios kartos aktoriai, režisieriai, kostiumų dailininkai, scenografai ir kompozitoriai.

Šiais metais VKT žiūrovus nudžiugins trimis premjeromis. Viena jų – iš Lenkijos atvykusio Balstogės Lėlių teatro direktoriaus, meno vadovo bei režisieriaus Jaceko Malinowskio statomas spektaklis „Po grybuku“. Jis kuriams pagal žymios lenkų dramaturgės Martos Guśniowskos pjesę, kuri buvo apdovanota Tarptautiniame festivalyje „Korczak 2011“. 


Notice: Undefined variable: limit in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/kcms4/templates/default/gallery.php on line 45

Režisierė Olga Lapina ir scenografė Renata Valčik: „apie baimes kalbėti būtina“

 

Pati pirmoji 53-ojo Valstybinio jaunimo teatro sezono premjera – rugsėjo 24 dieną įvyksiantis instaliacijų spektaklis šeimai „Apie baimes“. Netradicinio spektaklio, išsidėsčiusio po įvairias teatro erdves, autorės – režisierė Olga Lapina ir scenografė Renata Valčik. Kūrėjos sutinka, kad pasirinkta baimių tema – labai kontraversiška, o jauni tėvai dažniausiai jos vengia. Tačiau, kaip teigia režisierė Olga Lapina, svarbu suprasti, kad apie baimes kalbėti būtina. Todėl šį iššūkį visa kūrybinė komanda priėmė labai atsakingai: spektaklio darbai prasidėjo ilgos laboratorijos principu, kurios metu aktoriai ir kūrėjai vaikystės baimių tema intensyviai konsultavosi su specialistais, psichologais. 

 

Instaliacijų spektaklis šeimai „Apie baimes“ – valanda kelionės po teatro erdves. Jose žiūrovai atras iki šiol nematytus kambarius, kuriuose susitiks su įvairiomis baimės formomis. „Neturime tikslo išgąsdinti. Priešingai: mes stengiamės baimę dekonstruoti, pažiūrėti į ją iš šono ir sužinoti, kokias pasekmes baimė turi mūsų gyvenimui bei kokios priemonės ją padėtų peržengti“, – sako spektaklio režisierė Olga Lapina.

 

Likus vos porai savaičių iki premjeros, apie spektaklį kalbamės su režisiere Olga Lapina ir scenografe Renata Valčik.

 


Notice: Undefined variable: limit in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/kcms4/templates/default/gallery.php on line 45

Naujame sezone Keistuolių teatras žiūrovus kvies prisijaukinti pokyčius

Naujasis Keistuolių teatro sezonas alsuos pokyčiais – tiek vykstančiais jau dabar, tiek laukiančiais netolimoje ateityje. Vienas iš teatro įkūrėjų, aktorius bei režisierius Aidas Giniotis teigia, jog per ateinančius mėnesius Keistuoliai ne tik pristatys kelias naujas premjeras, bet ir atsisveikins su vienu dideliu bei svarbiu etapu, kurio baigtį žymės ne tik kitais metais sukaksiantis solidus trisdešimties metų jubiliejus, bet ir prasidėsianti teatro patalpų rekonstrukcija. Šių artėjančių pasikeitimų akivaizdoje Keistuolių teatras nusprendė nesidengti po skambiais šūkiais ir naujame sezone tikisi su žiūrovais pasidalinti vidinėmis teatro nuotaikomis, užmegzti betarpiškesnį ryši bei pristatyti komandiniame darbe gimusius atradimus.
                      Vienintelė sezono premjera suaugusiems – režisierės Ievos Stundžytės komedija „12 naktis, arba Kaip norite“ pagal V. Šekspyrą – į teatro sceną sugrąžina besąlygiškos meilės paieškas. Spektaklyje pasirodantys skirtingų kartų aktoriai savitai bei šiuolaikiškai interpretuoja klasikinę pjesę, ieškodami atsakymo į klausimą – mylėti ar būti mylimiems? 


Notice: Undefined variable: limit in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/kcms4/templates/default/gallery.php on line 45

Force majeure LNDT – „Tartiufas“ grįžta

Praėjusį teatro sezoną bene didžiausiu nusivylimu teatro pasaulyje tapo ilgai laukto spektaklio „Tartiufas“ atšaukimas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Beveik du tūkstančiai žiūrovų grąžino bilietus, atgavo sumokėtus pinigus ir ilgai laukto spektaklio nepamatė. Viešumoje pasigirdo įvairių versijų, viena iš jų buvo neva spektaklis atšaukiamas dėl valdžios cenzūros, kurios griebtasi dėl itin drąsių režisieriaus deklaracijų. Ar taip yra iš tiesų, žiūrovai galės jau greitai įsitikinti patys, nes po ilgų svarstymų nuspręsta spektaklį sugrąžinti į LNDT Didžiąją sceną.

Rugsėjo pirmomis dienomis Oslo nacionaliniame teatre Oskaras Koršunovas pristatė šokiruojančią premjerą pagal britų dramaturgės Saros Kane pjesę „Apvalytieji“ ir iškart po to grįžo į Vilnių kurti „Tartiufo“ bei repetuoti „Kankinio“ su nauja aktore Beata Tiškevič.

„Taip jau išėjo, kad Norvegijoje sėkmingai pasiekęs finišą, šokau į kitą finišo tiesiąją Lietuvoje. Ne mažiau pavydėtinoje situacijoje yra ir visi teatro darbuotojai: technikai, aptarnaujantis personalas, kai kurie aktoriai, nes ką tik išleidę daug darbo pareikalavusią premjerą „Lokis“, jie puola į kitą ne mažiau iššūkių keliantį Didžiosios salės spektaklį, kurio premjera jau visai greitai.


Notice: Undefined variable: limit in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/kcms4/templates/default/gallery.php on line 45

„Stifterio daiktai“ Klaipėdoje

Heinerio Goebbelso „Stifterio daiktai“ prasideda nuo garsų – jie skamba žiūrovams dar tik renkantis į salę, o prigesus šviesoms pereina į instaliaciją-spektaklį, natūraliai įsiliedami į jo tėkmę ir puikiai prisiderindami prie keisto, siurrealaus scenovaizdžio. Jo pagrindą sudarančios pianolos kuria reikšmingą dalį muzikos.


Notice: Undefined variable: limit in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/kcms4/templates/default/gallery.php on line 45

„Lokio“ aktorių atranka pranoko drąsiausius kūrėjų lūkesčius

Lietuvos nacionalinis dramos teatras intensyviai ruošiasi pirmajai 78-ojo sezono Didžiosios salės premjerai. Rugsėjo 14 d. bus pristatytas spektaklis „Lokis“, kuriamas Prospero Mérimée novelės „Lokys“, Bertrand‘o Cantat ir Vito Luckaus gyvenimo ir kūrybos motyvais. Spektaklio režisierius – Łukaszas Twarkowskis, Lietuvoje 2015 metais apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi už Krystiano Lupos spektakliui „Didvyrių aikštė“ sukurtas vaizdo projekcijas.

„Lokio“ dramaturgija remsis trimis šaltiniais. Pirmasis iš jų – prancūzų rašytojo Prospero Mérimée literatūrinė mistifikacija „Lokys“. Kiti du – sudėtingos ir kontroversiškos radikalių menininkų biografijos: lietuvių fotografo Vito Luckaus ir prancūzų roko muzikos grupės „Noir Désir“ vokalisto Bertrand‘o Cantat. Luckų ir Cantat su „Lokio“ veikėju grafu Šemeta vienija ne tik ypatingas polinkis derinti mirtį ir afektą, ne tik susidomėjimas žmogaus žvėriškuoju pradu ar prievarta. Kiekvieno iš jų istorija įvyko Vilniuje, visų šių istorijų šerdis iš esmės mums lieka nepasiekiama, kiekvieno jų tema tegalime spekuliuoti. Tai ribiniai nutikimai, nepasiduodantys jokiai logikai ir racionaliems pažinimo įrankiams“,  – sako režisierius. Visas tris istorijas į vieną pjesę jungia dramaturgė iš Lenkijos Anka Herbut.  Jai talkina Teklė Kavtaradzė. Spektaklio scenografas –  Fabien Lédé iš Prancūzijos, kostiumų dailininkė – Dovilė Gudačiauskaitė, kompozitorius — Bogumił Misala, choreografas — Paweł Sakowicz, vaizdo efektų autorius — Jakub Lech.  Dauguma kūrybinės komandos Lietuvos publikai 2017 m. balandį pristatė audiovizualinių potyrių spektaklį „Juoda saulė“.


Notice: Undefined variable: limit in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/kcms4/templates/default/gallery.php on line 45

Teatro festivalis „Išeities taškas“: kai nori išeiti, bet nežinai nuo ko pradėti

Pernai startavęs jaunimo teatro festivalis „Išeities taškas“, siekęs pakeisti teatro santykį su žmogumi ir kėlęs tikslą išsiaiškinti jaunimui rūpimas temas, problemas ir aktualijas, šiemet tęsia savo pagrindinę misiją. Šiemet rugsėjo 19-24 d. vyksiančio festivalio, kurio pagrindiniai kūrėjai – studentai, spektakliuose išvysime tai, kas aktualu daugeliui – skausmingiausi ir sudėtingiausi dalykai, kurie trukdo judėti pirmyn. Nebus apsieita ir be išmaniųjų technologijų – dalį vieno festivalio spektaklių žiūrovai stebės savo mobiliajame telefone.

Festivalis prasidės spektakliu „MANO INSTRUKCIJA“, nagrinėjančiu moralės klausimus, didelį dėmesį skiriant stereotipams. Pagrindinė spektaklio tema – savidestrukcija – analizuojama per asmenines patirtis. Kūrybinė komanda kelia klausimus: kokios savidestrukcijos priežastys? Ar to įmanoma išvengti? „Mes nusigręžiame patys nuo savęs ir nuo kitų, bijodami būti kitokiais, bijodami išeiti iš savo komforto zonos. Priimame taisykles apie ką galime ir apie ką negalime garsiai šnekėti. Tuomet pradedame virti savose sultyse, darome, kad daryti ir nesusimąstome kodėl ir kam to reikia? Iš prigimties žmogus yra sukurtas taip, kad jam reikia kito žmogaus, tačiau vadovaujamės dažnai girdimomis frazėmis - gyvenk dėl savęs. Tačiau į ką tai viskas virsta? Didžiulį chaosą, provokacijas, nesusikalbėjimą. Kaip tai ištaisyti? Kurioje vietoje yra klaida?“ – klausimus kelia režisierė Eimantė Urmonaitė.


Notice: Undefined variable: limit in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/kcms4/templates/default/gallery.php on line 45

LNDT „Pokalbius NE apie teatrą“ nuo šiol ves Kristupas Sabolius

Praeitais metais susidomėjimo sulaukusios Lietuvos nacionalinio dramos teatro „Pokalbiai NE apie teatrą“ sugrįžta į teatro fojė. Pernai susitikimus moderavusį Karolį Kaupinį šiemet pakeis filosofas ir rašytojas Kristupas Sabolius. Pirmajam pokalbiui jis pasirinko temą, glaudžiai susijusią su 78-uoju LNDT sezonu „Po tiesos mirties“.

„Vis garsiau prabylama apie tai, kad gyvename amžiuje „po tiesos“: tiesa nebėra konstanta, o kintamas dydis, priklausantis nuo siekių, įsitikinimų, gebėjimo vertinti ir atsirinkti faktus milžiniškame informacijos sraute. Regis, šiuolaikinis žmogus ėmė išradinėti dviratį, garsiai paskelbęs, kad tiesa galbūt mirė, kad ji nėra apčiuopiami, tikri faktai, o tik takūs pasakojimai, vis labiau užpildantys mūsų pasaulį, kuris taip pat tampa formuojamas pagal tai, kas kam yra naudinga, – sako „Pokalbiai NE apie teatrą“ koordinatorė Agnė Pulokaitė, – Ar tai reiškia, kad tiesa iš tikrųjų išnyko? O kur ji buvo anksčiau? Kas leido ja tikėti ir remtis? Ar gali būti, kad mes visuomet kūrėme tiesą, tik nežinojome, iš ko ji padaryta?“ 


Notice: Undefined variable: limit in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/kcms4/templates/default/gallery.php on line 45

Skaitoviškas pasivaikščiojimas parke

Pastaruosius sezonus Lietuvos teatre vis daugiau randasi formų, kurioms nebetinka „spektaklio“ apibūdinimas. Arba prie „spektaklio“ tenka pridėti paaiškinimą: „audiovizualinių potyrių“, „pojūčių“ ir pan., galima susidurti net su „patyriminio pasirodymo“ apibūdinimu. Sezoną, regis, anksčiausiai iš visų sostinės teatrų pradėjęs Lietuvos nacionalinis dramos teatras „išrado“ dar vieną „žanrą“ – „teatrinį turą“. Taip pavadintą spektaklį „Vokietukai“ pristatė vokiečių režisierė Sonya Schönberger.


Notice: Undefined variable: limit in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/kcms4/templates/default/gallery.php on line 45

Klaipėdos lėlių teatro sezoną pradės lėlių miuziklas „Familia“

Netikėtomis  idėjomis ir formomis kelių į žiūrovų širdis ieškantis Klaipėdos lėlių teatras naują teatrinį sezoną atidarys pirmą kartą Klaipėdoje pristatomo lėlių miuziklo žanro „Familia“ premjera, iki Naujųjų metų kvies į originalius spektaklius kūdikiams ir  vaikams, nustebins nauju spektakliu suaugusiesiems, mokysis bei dalinsis sukaupta gerąja patirtimi.  

Lėlių miuzikle, kuris bus rodomas rugsėjo 9 d.,10 d., 17 val. bei 15 d. 18 val. Klaipėdos lėlių teatro kiemelyje, pasirodys visą vasarą uostamiesčio gatvėse  praeivius linksminę, stebinę ir provokavę  projekto „Familia“ herojai: energingais šokiais pagarsėję Zuikiai, charizmatiška vakarėlių dalyvė Panda, kulinarinių šou kūrėjas vegetaras Vilkas, jogos mokytoja Lapė, mafijos bosas Maldininkas, politikai Pingvinai.

Iš viso projekte „Familia“ dalyvauja dvi dešimtys Klaipėdos ir Lietuvos jaunųjų menininkų, kuriuos į komandą subūrė Klaipėdos lėlių teatro kūrėjas,  muzikos ir dainų autorius bei atlikėjas Vytautas Kairys. Lėlių miuziklo žiūrovai mėgausis gyva muzika  nuo bliuzo klasikos ir šiuolaikinio roko. 


Notice: Undefined variable: limit in /home/menodien/domains/7md.lt/public_html/kcms4/templates/default/gallery.php on line 45
PUSLAPIS
46