7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Pokalbiai prieš uvertiūrą“

LNOBT inf.
Nr. 36 (1357), 2020-10-23
Muzika Anonsai
M. Aleksos nuotr.
M. Aleksos nuotr.

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras prieš spektaklius kviečia pasiklausyti „Pokalbių prieš uvertiūrą“ – gyvų pasakojimų, kurie paskatins kitaip pamatyti ir išgirsti scenoje vaizduojamus įvykius.

 

Ankstėliau į teatrą atskubėjusiems žiūrovams muzikologai bei spektaklių kūrėjai atskleis tokių būsimo vaidinimo niuansų, į kurias galbūt atkreipsite dėmesį tik „Pokalbių prieš uvertiūrą“ dėka. O ir sužinotos kūrėjų biografijų detalės daug ką paaiškins ir paskatins naujomis akimis pažvelgti netgi į žinomą veikalą.

 

Spalio 21 ir 22 d. kompozitoriaus Leonardo Bernsteino gyvenimo užkulisius ir sarkastiško humoro kupiną jo operetę „Kandidas” klausytojams pristatys muzikologas Kristupas Antanaitis.

 

Spalio 28 d. 17.45 val. prieš „Madam Baterflai” spektaklį apie šią Giacomo Puccini operą publikai papasakos muzikologė Eglė Ulienė. Lapkričio 6 d. baletą „Piaf” ir jo kūrėją choreografą Mauro Bigonzetti žiūrovams pristatys LNOBT baleto direktorė Rūta Butvilienė, o lapkričio 19 d. rodomą choreografo Martyno Rimeikio baletą „Procesas“ suprasti padės muzikologė Rūta Gaidamavičiūtė bei „Auksiniu scenos kryžiumi“ už muziką šiam baletui apdovanotas kompozitorius Mindaugas Urbaitis.

 

Nepamirškite: „Pokalbiai prieš uvertiūrą” teatro Marmurinėje fojė Jūsų lauks nuo 17.45 val. Dėl jų verta teatro duris praverti anksčiau!

Žymos:
LNOBT inf.,
M. Aleksos nuotr.
M. Aleksos nuotr.