7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Virgilijaus Noreikos sukakčiai – Maestro biustas teatro fojė

LNOBT inf.
Nr. 32 (1353), 2020-09-25
Muzika Anonsai
LNOBT nuotr.
LNOBT nuotr.

Rugsėjo 22 d. (antradienį) operos solistui ir pedagogui Virgilijui Noreikai (1935–2018) sukaktų 85-eri. Šios sukakties proga Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro fojė bus atidengtas V. Noreikos memorialinis biustas, kurį sukūrė skulptorius Gediminas Piekuras. Šį Maestro atminimo ženklą LNOBT dovanoja ponia Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė, sumanymą įgyvendinti padėjo „Vilniaus klubas" ir paramos fondas „Orfėjo lyra".

 

„Simboliška, jog V. Noreikos bronzinis biustas teatre bus atidengtas čia vyksiančio II Tarptautinio V. Noreikos dainininkų konkurso finalo išvakarėse. V. Noreika – ne tik žymiausias Lietuvos tenoras, bet ir buvęs ilgametis šio teatro vadovas. Prisiminimai apie jį iki šiol tebesklando tarp mūsų teatro sienų. Džiaugiuosi galėdamas V. Noreiką vadinti ir savo Mokytoju, didžiai gerbiamu profesoriumi, iš kurio turėjau likimo dovanotą progą semtis tiek vokalo paslapčių, tiek gyvenimo išminties. Nuo šiol Maestro atvaizdas primins jo šviesią asmenybę visiems šio teatro lankytojams“, – teigia LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

 

„Man pačiam nėra tekę bendrauti su Maestro, tačiau, kaip ir dauguma Lietuvos žmonių, ne kartą stebėjau solisto pasirodymus scenoje, galima sakyti – užaugau klausydamasis jo atliekamų dainų. Kurti  genialių artistų portretus niekada nebūna lengva: scenoje jie įgyja šimtus skirtingų veidų... Dirbdamas po ranka turėjau nemažą pluoštą Maestro fotografijų iš ponios L. Bartusevičiūtės-Noreikienės archyvo. Tačiau laikausi nuostatos neprisirišti prie kurio nors vieno labiausiai patikusio atvaizdo, bandau susikurti vaizduojamo žmogaus įspūdį savyje, kuo daugiau apie jį sužinoti... Šiuo požiūriu skulptoriaus darbas panašus į  artisto, kuriančio naują personažą. Laiko neturėjau daug  – norėta spėti parengti bronzinį biustą Maestro sukakčiai. Nepaisant to, šiuo savo kūriniu esu patenkintas, džiaugiuosi, kad ir Maestro šeima jam neturėjo priekaištų“,  – pasakoja skulptorius G. Piekuras.

Žymos:
LNOBT inf.,
LNOBT nuotr.
LNOBT nuotr.