7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Jėzuitų misijos Lietuvoje 450 metų jubiliejui vargonų improvizacijos pagal M.K. Sarbievijaus poeziją

Rengėjų inf.
Nr. 37 (1316), 2019-11-15
Muzika Anonsai
Motiejus Kazimieras Sarbievijus „Trys lyrinių eilėraščių knygos“. Kelnas, 1625 m.
Motiejus Kazimieras Sarbievijus „Trys lyrinių eilėraščių knygos“. Kelnas, 1625 m.

Šeštadienį, lapkričio 16 d. 18 val. VU Šv. Jonų bažnyčioje vargonų ir poezijos mylėtojai yra kviečiami į tarpdisciplininį vakarą „Sublimis liquidum nitor in aera“ („Į aukštybių erdves veržiuos“), kuriame vargonais improvizuos Vidas Pinkevičius, o Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus SJ poeziją skaitys ir komentuos literatūrologė Ona Dilytė-Čiurinskienė.

 

Koncertas yra renginių ciklo „Fides Ex Auditu“ („Tikėjimas iš klausymo“), skirto Jėzuitų misijos Lietuvoje 450 metų jubiliejui, dalis.

 

Humanitarinių mokslų daktarė Ona Dilytė-Čiurinskienė yra Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Senosios literatūros skyriaus mokslo darbuotoja. 2014 m. VU apgynė disertaciją Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus religinė poezija. Jos tyrinėjimų laukas yra platus – baroko literatūra, XVI–XVII a. LDK poezija, XVII a. šaltiniai (religiniai, devociniai, tarpkonfesiniai, tarpdisciplininiai, tarptekstiniai aspektai), jų analizė, vertimas, rengimas ir publikavimas.

 

Aktyvus vargonų ir improvizacijos meno populiarintojas, vargonininkas, tinklaraštininkas, pedagogas ir kompozitorius Vidas Pinkevičius 1994 m. baigė Klaipėdos E. Balsio menų gimnaziją, 2000 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur įgijo bakalauro ir magistro diplomus, o 2001–2003 m. – Rytų Mičigano universitetą (JAV), kur įgijo Humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį. V. Pinkevičius yra vienas iš Nacionalinės vargonininkų asociacijos įkūrėjų ir jai 2007–2017 m. vadovavo. Šiuo metu kartu su žmona Aušra Motūzaite-Pinkevičiene jis yra Vilniaus universiteto vargonininkas ir VU Vargonų studijos „Unda Maris“ vadovas. Yra surengęs didžiulio pasisekimo sulaukusių daugiau kaip 100 vargonų demonstracijų „Pažinkite instrumentų karalių“ vaikams ir suaugusiems visoje Lietuvoje. Koncertavo solo ir duetu su žmona JAV, Švedijoje, Danijoje, Maltoje, Jungtinėje Karalystėje, Italijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Ispanijoje, Armėnijoje, Prancūzijoje ir kitur. V. Pinkevičius nuolat publikuoja knygas ir vargonavimą ir kompaktines plokšteles. Jis yra vargonų muzikos tiesioginių transliacijų internetu Lietuvoje pradininkas, kartu su žmona nuo 2011 m. kuria edukacinį tinklaraštį ir podkastą, kuriais vargonavimo meno paslapčių moko tūkstančius vargonininkų iš 89 pasaulio šalių.

 

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą videoekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus: http://www.organduo.lt/lt

Įėjimas nemokamas.

Žymos:
Rengėjų inf.,
Motiejus Kazimieras Sarbievijus „Trys lyrinių eilėraščių knygos“. Kelnas, 1625 m.
Motiejus Kazimieras Sarbievijus „Trys lyrinių eilėraščių knygos“. Kelnas, 1625 m.