7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Lapkritis Paliesiaus dvare – baroko šedevrai ir J. M. Cañizares flamenko

Rengėjų inf.
Nr. 36 (1315), 2019-11-08
Muzika Anonsai

Gūdųjį lapkritį Paliesiaus dvare šildys muzika, atliekama gilią muzikinę patirtį bei išmintį turinčių atlikėjų. 

Lapkričio 9 d. „Pasagoje“ praleisti vakarą klausantis baroko muzikos šedevrų kviečia kamerinis ansamblis „AR’s Musica“. Koncerto kviestiniai svečiai – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pirmasis smuikas, Zbignevas Levickis su sūnumi taip pat smuikininku Konradu Levickiu. Koncerte skambės Johannas Sebastianas Bachas, Georgas Friedrichas Händelis, Antonio Vivaldi. Tai baroko epochos genijai, kurių muzika, ne tik žavėjo savo puošnumu ir didybe, bet ir suformavo didžiąją dalį klasikinės muzikos kanono.

Lapkričio 16 d. „Pasagos“ akustiką drebins smuikininkės Novilės Maceinaitės ir pianisto Andriaus Vasiliausko duetas. Koncerte skambės George Enescu, Juozo Gruodžio, Sergejaus Prokofjevo, Maurice’o Ravelio kūriniai. Smuikininkė grieš Camillo Mandelli „da Calco“ smuiku, pagamintu 1923 m., o pianistas prakalbins vieną iš dvaro „Steinway“ fortepijonų.

Lapkričio 23 ir 24 d. rudens pabaigą vainikuos melodijos, atliekamos pasaulinio garso flamenko gitaros virtuozo iš Ispanijos – Juano Manuelio Cañizareso. Maestro surengs net du koncertus.

Kviečiame susipažinti su atlikėjais artimiau:

„AR’s Musica“ gimė iš noro sukurti neapčiuopiamą erdvę tokiam muzikos menui, kuris pakylėtų, vestų į šviesą, džiaugsmą, harmoniją“, – sako ansamblio idėjos sumanytojas fleitininkas Andrius Radziukynas. „AR’s Musica“ nariai taip pat groja ir kituose pripažinimo sulaukusiuose kameriniuose kolektyvuose: Andrius Puplauskis – Šv. Kristupo kvintete, Ieva Sipaitytė – kvartete „Chordos“, Toma Bandzaitytė ir Ričardas Vytas – ansamblyje „Musica Humana“, Povilas Jacunskas – trio „FortVio“, Arnas Kmieliauskas – ansamblyje „Twenty Fingers Duo“. Nors „AR’s Musica“ ašimi yra tapusi baroko muzika, ansambliui nesvetima šiuolaikinių kompozitorių kūryba, jo nariai ieško žaismingo, kūrybiško santykio su kitais žanrais.

Novilė Maceinaitė koncertavo daugelyje įžymiausių Olandijos ir kitų šalių orkestrų bei ansamblių, dažnai ir kaip koncertmeisterė. Pavyzdžiui, „Symphony Orchestra of Codarts and Royal Conservatory“ su Valerijumi Gergijevu, „Göttlicher Philharmonie Hamburg“ UG, „Haags Studenten Symfonie Orkest Valerius“, „Bataafs Symfonie Orkest“, – buvo pirmųjų smuikų koncertmeisterė, „Kamer Orkest Concerto Brabant“ – antrųjų smuikų koncertmeisterė. Taip pat ji yra daugybės įvairių solinės ir kamerinės muzikos projektų dalyvė, kur šalia akademinės muzikos mielai imasi interpretuoti ir lengvosios muzikos opusus.

Pianistas, koncertmeisteris Andrius Vasiliauskas 1973 m. baigė M.K. Čiurlionio menų mokyklą. Vėliau studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Aleksandros Juozapėnaitės-Esmaa, vėliau prof. Olgos Šteinberg klasėse), taip pat kamerinį ansamblį prof. Audronės Vainiūnaitės klasėje. 1987 m. laimėjo 1-ąją premiją Taline vykusiame Heino Ellerio pianistų konkurse. Pianistas yra išleidęs 5 fortepijono kompaktines plokšteles, Lietuvos radijo muzikos įrašų fonduose saugoma virš 200 jo įrašytų solinių ir kamerinės muzikos kūrinių. Taip pat kultūrinėje spaudoje publikuoja straipsnius aktualiais muzikos ir kultūros klausimais.

Juanas Manuelis Cañizaresas, ispaniškojo flamenko gitaristas ir kompozitorius, stovi greta tokių  žvaigždžių kaip Paco de Lucia, Peteris Gabrielis, Al Di Meola ir kt. Atlikėjas yra pirmas ir vienintelis flamenko gitaristas, pakviestas groti su Berlyno filharmonijos orkestru (vad. seras Simonas Rattle’as).

J.M. Cañizareso karjera trunka daugiau kaip keturis dešimtmečius. Jis bendradarbiauja su pasaulinio garso orkestrais, galima paminėti Drezdeno filharmonijos orkestrą, NHK simfoninį orkestrą, Birmingemo simfoninį orkestrą, Ispanijos nacionalinį orkestrą ir chorą, Barselonos simfoninį orkestrą ir pan. J.M. Cañizares yra laimėjęs daug prestižinių apdovanojimų – „Premio Nacional de Guitarra“ (1982), „Premio de la Música“ (2008), ir „Premio Flamenkas Hoy“ (2000, 2011, 2013). Gitaristas glaudžiai bendradarbiavo su Paco de Lucía, taip pat dirbo su daugeliu kitų plačiai pripažintų menininkų – Enrique Morente, Camarón de la Isla, Serrat, Alejandro Sanzas, Mauricio Sotelo, Leo Brouweris, Johnas Paulas Jones ir Peteris Gabrielis.

Kaip kompozitorius J. M. Cañizares yra dirbęs su Ispanijos nacionaline baleto trupe, taip pat kūręs garso takelius kino filmams „La Lola se va los Puertos“ su Rocío Jurado ir Paco Rabaliu, „Flamenco“ ir „La Jota“ (rež. Carlo Saura).

J.M. Cañizares ne tik koncertuoja, bet ir dėsto bei tyrinėja flamenko. Nuo 2003 m. jis dėsto prestižiniame Katalonijos muzikos koledže „Escola Superior de Música de Catalunya“ (ESMUC), taip pat veda meistriškumo pamokas Ispanijoje ir užsienyje.

Žymos:
Rengėjų inf.,