7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Trylikametis smuiko virtuozas griežia su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru

LVSO inf.
Nr. 12 (1249), 2018-03-23
Muzika Kultūra vaikams Anonsai
Daniilas Bulajevas. LNSO nuotr.
Daniilas Bulajevas. LNSO nuotr.

Kovo 24 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuos smuiko sensacija vadinamas trylikametis smuiko virtuozas Daniilas Bulajevas. „Turiu tris svajones. Visų pirma, noriu tapti profesionaliu muzikantu, taip pat noriu profesionaliai šokti ir įkurti savo restoraną. Kodėl? Nes maisto gaminimas taip pat yra menas“, – savo ateities planus dėsto jaunasis smuikininkas.

 

Rygoje gimęs D. Bulajevas smuiku ir fortepijonu pradėjo groti būdamas trejų, ketverių pradėjo lankyti Pardaugavos muzikos ir meno mokyklą. Nuo penkerių metų amžiaus pradėjęs rimtai užsiimti muzika ir pramoginiais šokiais, penkerių su puse metų pradėjo mokytis Maskvos P. Čaikovskio valstybinės konservatorijos centrinėje muzikos mokykloje, lygiagrečiai mokydamasis Emīlio Dārziņio muzikos mokykloje Latvijoje. Gabaus berniuko talentas netruko pražysti – septynerių metų jis pirmą kartą koncertavo su simfoniniu orkestru, aštuonerių atliko savo pirmąjį rečitalį Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos koncertų salėje.

 

Viena pirmųjų Daniilo mokytojų Nelli Sarkisyan jį apibūdina kaip įdomų, emocingą, aktyvų „saulės vaiką“, turintį ir daugybę pomėgių. „Daniilas yra visuma – jis turi greitą reakciją, būtiną smuikininkams, smalsumą ir yra labai sumanus“, – teigia N. Sarkisyan. D. Bulajevo mama Viktorija Bulajeva sako, kad sūnaus talentas buvo atskleistas visiškai atsitiktinai – ji su vyru tiesiog norėjo, kad sūnus išbandytų savo jėgas įvairiose srityse, ir nuvedė jį į smuiko studiją. „Daniilas daro tai, kas jam tikrai patinka. Aš nesu muzikantė, todėl neturiu ambicijų, kad mano sūnus taptų muzikos žvaigžde. Siekiu, kad jis turėtų gerą išsilavinimą. Manau, jei jis sugeba groti, jei nori groti ir pasirinko smuiką, tuomet taip ir turi būti. Tai – jo atsakomybė. Daniilas džiaugiasi, todėl randa laiko ir šokti, skaityti knygas, plaukioti ar žaisti boulingą“, –  sako V. Bulajeva.

 

Kovo 24 d. Vilniaus kongresų rūmuose D. Bulajevas atliks vieną žymiausių suomių kompozitoriaus Jeano Sibeliaus kūrinių – Koncertą smuikui ir orkestrui d-moll, op. 47. 1904 m. kompozitoriui aistringai dirbant prie koncerto rankraščio, jo žmona Aino savo laiškuose rašė: „Jeanas visiškai užsidegęs šiuo koncertu – ir aš taip pat! Jis nemiega visą naktį, nepaprastai gražiai griežia ir negali atsiplėšti nuo tų žavingų melodijų – jo galvoje tiek idėjų, kad sunku patikėti. Ir visos temos gali būti plėtojamos – jose pulsuoja gyvybė.“

 

Antroje koncerto dalyje skambės du iškilaus romantiko Piotro Čaikovskio kūriniai, įkvėpti pasaulinių literatūros klasikos šedevrų. Tragiško likimo Dante’s „Dieviškosios komedijos“ herojės istorijos muzikinė interpretacija – simfoninė poema „Frančeska da Rimini“ ir uvertiūra-fantazija „Romeo ir Džuljeta“ vieno iš žymiausių Williamo Shakespeare’o kūrinių tema. Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Julius Geniušas. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre dirbantis dirigentas ilgus metus vadovavo Kauno valstybiniam muzikiniam teatrui, dirigavo sceninius kūrinius ir simfoninės muzikos koncertus Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, JAV. Nuo 2011 m. dirigentas yra ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos profesorius.

Žymos:
LVSO inf.,
Daniilas Bulajevas. LNSO nuotr.
Daniilas Bulajevas. LNSO nuotr.