7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas

Rengėjų inf.
Nr. 29 (1223), 2017-09-15
Muzika Anonsai

Lietuvos muzikos ir teatro akademija bei Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras jau ruošiasi priimti talentingiausius jaunosios kartos operos solistus – rugsėjo 16–22 d. Vilniuje vyks Tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas. Organizatoriai laukia atvykstant net 57 dainininkų, kurių septyni geriausieji dainuos finaliniame konkurso renginyje rugsėjo 22 d. kartu su LNOBT orkestru, diriguojant maestro Modestui Pitrėnui.

 

Tokio masto tarptautinis konkursas dainininkams Lietuvoje organizuojamas pirmą kartą, todėl dainavimo profesionalai vienbalsiai tvirtina, kad tai – neeilinis įvykis šalies kultūrai. Muzikai profesionalai, studentai, pedagogai, melomanai turės unikalią galimybę išgirsti dainuojant talentingiausius jaunosios kartos solistus iš viso pasaulio. Daugelis jų jau gali didžiuotis turininga patirtimi žymiuose pasaulio operos teatruose, prestižinėse koncertų salėse, laurais tarptautiniuose konkursuose.

 

Didelio susidomėjimo iš viso pasaulio dainininkų jau sulaukusiame konkurse savo jėgas išbandys ir talentingi lietuvių dainininkai. Konkurso atrankinį turą sėkmingai įveikė „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė Eglė Šidlauskaitė, kiti gerai Lietuvos publikai pažįstami jaunosios kartos solistai – Lina Dambrauskaitė, Žygimantas Galinis, Karolina Glinskaitė, Juozas Janužas, Ieva Juozapaitytė, Romanas Kudriašovas, Anastasia Lebedyantseva, Kristina Stasė Petrauskas, Modestas Sedlevičius, Rosana Štemanetian.

 

„Manau, kad šis konkursas yra svarbus visuomenei, kuriai patinka klasikinis dainavimas – jai tai bus savotiška edukacija. Visi pasaulyje vykstantys konkursai turi tikslą iškelti talentinguosius. Galbūt tarptautiniame kontekste šalia kitų mūsų, lietuvių, jaunieji solistai suspindės. Turime daug talentingų jaunų atlikėjų, kurie čia, atrodo, dainuoja neblogai, bet tarptautiniame kontekste gali suspindėti kaip nepaprastai talentingi ir įdomūs“, – teigė viena konkurso iniciatorių, operos solistė, LMTA profesorė Sigutė Stonytė.

 

Rugsėjo 16–20 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Centriniuose rūmuose vyks I ir II konkurso turai – įėjimas į šias perklausas laisvas. Taip pat konkurso organizatoriai tęsia tiesioginių transliacijų tradiciją – konkurso pirmuosius turus bus galima tiesiogiai stebėti internetu www.noreika.link. Iškilmingas konkurso finalas vyks rugsėjo 22 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Įspūdingą septynių konkurso finalininkų koncertą su teatro orkestru, diriguojant M. Pitrėnui, tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalas.

 

Pagrindiniai Tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija. Konkursą organizuoja VšĮ „Natų knygynas“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Žymos:
Rengėjų inf.,