7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

„Meistrai Didžiojoje“ pristatys Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus

LMTA 80-mečio jubiliejui

LMTA inf.
Nr. 6 (1020), 2013-02-08
Muzika Anonsai
Petras Vyšniauskas
Petras Vyšniauskas

Vasario 7 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje pirmasis ciklo „Meistrai Didžiojoje“ vakaras skelbs LMTA 80-mečio jubiliejui skirto renginių maratono pradžią.
 

„80. Susitikimai su Akademija“ – visus metus įvairių sričių ir žanrų renginių ciklą lydėsiantis pavadinimas, kuriuo LMTA kvies visuomenę susipažinti su jaunaisiais talentais, prisiliesti prie pripažintų menininkų kūrybos, atrasti 80-metį švenčiančią Akademiją kaip įdomių ir kūrybiškų susitikimų erdvę.
 
Kartu su LRT rengiamą „80. Susitikimai su Akademija“ programą pradės saksofonininko Petro Vyšniausko kūrybos vakaras, jį ves muzikologas Viktoras Gerulaitis. Šie plačiajai visuomenei puikiai pažįstami meistrai kvies į prasmingus ir nuoširdžius susitikimus su Akademija visus 2013-sius metus.
 
„Smagu, kad su Viktoru Gerulaičiu pradėsime „Meistrų Didžiojoje“ ciklą. Bus įvairių tikėtų ir netikėtų sprendimų – juk Viktoras nemėgsta kalbėti iš lapo. Aš taip pat groju užsimerkęs, tad galime pažadėti, jog bus daug improvizacijos. Bus žodis, garsas ir fortepijonas“, – vakaro detales atskleidė saksofonininkas Petras Vyšniauskas.
 
„80. Susitikimai su Akademija“ atidarymo herojus Petras Vyšniauskas – Lietuvoje ir pasaulyje pripažintas džiazo muzikantas, saksofonininkas, klarnetininkas, LMTA Muzikos fakulteto Džiazo katedros docentas, Plungės garbės pilietis, Lietuvos muzikų sąjungos narys, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordino kavalierius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.
Vasario–gegužės mėnesiais LMTA Didžiojoje salėje įvyks dar penki susitikimai su iškiliomis muzikos, kino ir teatro asmenybėmis – kino režisieriumi Audriumi Stoniu, pianistu Petru Geniušu, dirigentu Vaclovu Augustinu, dainininku Vladimiru Prudnikovu ir aktoriumi Vladu Bagdonu.
 
„Akademijoje šiuo metu dirba 27 Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai, pelnę šį apdovanojimą už svarų indėlį į muzikos, teatro, kino menų raidą ir plėtrą, tad improvizacijų ir netikėtų posūkių klausytojai galės patirti ne tik pirmajame ciklo vakare“, – žadėjo LMTA meno prorektorė Ramunė Marcinkevičiūtė.
 
„Vasario 7 d. pradėsime prasmingą, metus truksiantį įvairiapusišką bendradarbiavimą su LMTA, kuriai esame dėkingi už išugdytus TV režisierius, operatorius, garso režisierius bei kitus profesionalus, nuolat papildančius mūsų kolektyvo gretas“, – kalbėjo LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius, atidarymo metu su LMTA rektoriumi Zbignevu Ibelgauptu pasirašysiantis partnerystės sutartį.  
 
 

 

Petras Vyšniauskas
Petras Vyšniauskas