7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Edukaciniame festivalyje menininkai mokys mokytojus

Rengėjų inf.
Nr. 39 (1488), 2023-11-24
Kultūra Anonsai
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Jau šį penktadienį prasideda edukacinis festivalis „Menas kaip mokslas“. Lapkričio 24, 25 d. mokytojų iš visos Lietuvos laukia dirbtuvės, kuriose menininkės ir menininkai pristatys savo darbo metodus ir pasiūlys jų taikymą ugdymo procese. „Kūrybingumo mokyklos“ organizuojamas renginys vyks SODAS 2123 erdvėse, suteikdamas progą suartinti Lietuvos interdisciplininio meno ir pedagoginių praktikų laukus.

 

„Menas šiandien yra daugiau nei kūrybinė raiška. Jis įgalina kritikuoti, analizuoti, mąstyti ir mokytis. Todėl šiuo festivaliu siekiame praverti kūrybinio proceso duris ir padėti mokytojoms ir mokytojams meno metodus perkelti į pamokas, – teigia filosofas ir „Kūrybingumo mokyklos“ lektorius Kristupas Sabolius. – Kartu šis festivalis atliepia esminius fenomenais grįsto ugdymo principus. Diegdami šią inovatyvią metodiką jau trečią sezoną dirbame su Vilniaus ir kitų Lietuvos vietovių mokyklomis.“

 

Dirbtuves mokytojams parengė šiuolaikinės Lietuvos menininkės Aurelija Maknytė, Anastasia Sosunova, Dovilė Dagienė ir menininkai Domas Raibys, Žygimantas Kudirka. Festivalio metu bus pristatomos Rugilės Barzdžiukaitės, Linos Lapelytės, Julijono Urbono ir Roberto Narkaus kūrybinės idėjos edukcijoje, renginį pabaigs diskusija, kurios metu bus apmąstoma dirbtuvių patirtis, nagrinėjami galimi edukacijos ir kūrybos procesų sąlyčiai. Pokalbius moderuos „Kūrybingumo mokyklos“ lektoriai Rūta Simutytė ir Kristupas Sabolius, jų transliaciją bus galima stebėti „Kūrybingumo mokyklos“ YouTube kanale.

 

Nuo pat veiklos pradžios, dar 2019 m., „Kūrybingumo mokykla“ siekia mažinti meno bei mokslo disciplinų atskirtį, išgryninti šių sferų sąlyčio taškų gausą bei galimybes. Festivalio tikslas – parodyti meno kaip mąstymo ir tyrimo būdo potencialą ugdymo procese, skatinti jaunosios kartos susidomėjimą įvairiomis meno ir kūrybos formomis per mokytojo, kaip ugdytojo, turimas žinias bei praktiką. Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.

 

„Norėjome bent laikinai sukurti eksperimentinę erdvę, kurioje mokytojai galėtų tapti menininkais, o menininkai – mokytojais ir išbandyti žymių Lietuvos kūrėjų kasdienio darbo praktikas, pasisemti įkvėpimo, o ir pabendrauti su tokiais pat smalsiais kolegomis iš kitų Lietuvos miestų bei miestelių. Tad organizuodami šį unikalų festivalį norėjome prisidėti prie tvarios edukacinės bendruomenės kūrimo,“ – sako „Kūrybingumo mokyklos“ projektų vadovė Rūta Gaškauskaitė.

 

„Kūrybingumo mokykla“ inicijuoja ir vykdo daugybę tarptautinių ir nacionalinių projektų, kurių tikslas – diegti inovatyvias ugdymo idėjas. Organizacija yra parengusi įvairių mokytojų kvalifikacijos kėlimo programų, kuria nemokamos video pamokas moksleiviams bei novatoriškos edukacijos laidas LRT eteryje, diegia kūrybinio mąstymo, fenomenais grįsto ugdymo, STEAM ugdymo programas Lietuvos mokyklose, šiomis temomis organizuoja mokymus visoje Lietuvoje ir užsienyje.

 

Daugiau informacijos:

www.kumokykla.lt

[email protected]

 

Žymos:
Rengėjų inf.,
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.