7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Arvydo Karvelio (Klaipėda) tapybos paroda „Senos naujienos“

Rengėjų inf.
Nr. 14 (1379), 2021-04-09
Kultūra Anonsai

Nuo balandžio 9 d. (penktadienio) KADS Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pristatoma Arvydo Karvelio (Klaipėda) tapybos paroda „Senos naujienos“.

A.Karvelio paroda sudaryta iš naujausių darbų, nutapytų per pastaruosius dvejus metus. Iš vienos pusės, tai lyg ir tie patys autoriui labai būdingi darbai, pilni mistikos, žybčiojantys rakčiukais, pinigėliais, sraigteliais, varžteliais, virvelėmis, akmenukais, užtrauktukais ir knibždantys neramiomis mintimis lyg kokiais keistais gyviais, varvančiais lietaus lašais, ašaromis ar gintaro inkliuzais... Kituose darbuose slepiasi kažkas fatališko, graudaus. Kaip ir tame tamsiame kalne ar aukštame danguje virš miesto. Ypač aktualiai  tai nuskamba šių dienų aktualijoje, kai pasaulis skęsta pandemijos problematikoje ir žmonijos pasimetime ...

Intriguoja ir žavi ne tik mįslingos jo paveikslų istorijos, bet ir jų faktūra, kaip A.Karvelis elgiasi su savo kūrinių paviršiais. Tapo jis ant kartono, drobės, lentos  ar kokio nors buvusio baldo detalės jam vienam žinomais būdais priversdamas juos šiauštis, badytis, glaustytis, aižėti ir skilinėti lyg stiklą. Jo tapyba pilna visko. Gal tik dabar ji ne tokia maištinga ir žaisminga kaip anksčiau, joje daugiau liūdesio ir dar daugiau paslapties. Iš tikrųjų autorius visuomet mokėjo linksmai apžaisti rimtus dalykus.

Vizitinė kortelė:

Gimė 1965 m. Klaipėdoje.

1983–1990 m. studijavo grafinį dizainą Vilniaus dailės akademijoje.

Lietuvos dailininkų sąjungos ir Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos narys.

Menininkų grupės „Doooooris“ narys.

Kuria tapybos, grafikos, instaliacijos ir koliažo srityse.

Parodose dalyvauja nuo 1989 m.

Surengė maždaug 20 personalinių parodų.

Parodą  pamatyti galima II – V nuo 15 iki 18 val., VI nuo 12 iki 15 val.

Paroda veiks iki balandžio 28 d.

Žymos:
Rengėjų inf.,