7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Ieškomos ekranizuoti tinkamos knygos

Rengėjų inf.
Nr. 6 (1371), 2021-02-12
Kultūra Anonsai

Projektas „Knyga + Kinas“ kviečia Lietuvos leidyklas siūlyti lietuvių autorių knygas, kurios galėtų būti tinkamos ekranizuoti. Taip norima paskatinti didesnį lietuvių rašytojų ir lietuvių kino režisierių bei scenaristų bendradarbiavimą.

 

Lietuvos leidyklos gali siūlyti 2020-aisiais išleistas knygas. Pretenduoti gali lietuvių autorių knygos, skirtos tiek suaugusiems, tiek jaunimui bei vaikams. Iš pasiūlytų knygų komisija atrink sdešimt, kurias autoriai ar leidėjai pristatys kino ir literatūros bendruomenei gegužę vyksiančiame renginyje. Knygas galima siūlyti iki 2021 m. vasario 21 dienos.

 

„Knyga+kinas“ iniciatyva buvo sumanyta pernai. Tada konkursui buvo pateikta virš 50 knygų, iš kurių 10 buvo pristatytos 2020-ųjų Vilniaus knygų mugėje. Kelių jų autoriai sulaukė pasiūlymų kurti scenarijus.

 

„Norime, kad kino scenaristai, režisieriai, prodiuseriai pasisemtų įkvėpimo iš šiuolaikinės lietuvių literatūros, o leidyklos ir autoriai pratęstų knygos veikėjų gyvenimą kino ekrane – toks pagrindinis šio renginio tikslas. Kino filmas greitai negimsta, todėl nesitikime greito rezultato, tačiau svarbu pradėti vieniems kitais domėtis“, - sako renginio sumanytoja kino prodiuserė Živilė Gallego („Fralita Films“).

 

„Leidėjų ir autorių susidomėjimas pernai mus ir nustebino, ir nudžiugino: „Knyga+Kinas“ konkursas sulaukė beveik 50 paraiškų iš leidyklų bei pavienių leidėjų. Vadinasi, atrodo, kad lietuvių autorių knygos yra kinematografiškos. Todėl tikimės, kad „Knyga+Kinas“  paskatintas bendradarbiavimas tarp knygų ir kino kūrėjų ateityje pradžiugins mus ne vienu puikiu filmu“, - tikisi Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

 

„Knyga+kinas“ konkursas rengiamas kartu su audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, Lietuvos leidėjų asociacija, VŠĮ „Vilniaus kino biuras“. Prisideda Kūrybiškos Europos biuras Lietuvoje.

 

 

Leidyklos registuotis gali čia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJoZuW4AkQNJ3eaRL9Nfy9MwXc3bGYo_GhMYzxnD3vBFes8Q/viewform

Žymos:
Rengėjų inf.,