7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Skelbiami 2017 metų „Auksinių scenos kryžių“ nominantai premijoms gauti

Nr. 11 (1248), 2018-03-16
Anonsai Kultūra

Kauno nacionalinio dramos teatro scenoje 2018 m. kovo 27 d. bus įteikta 17 Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų: 16 atminimo ženklų – „Auksiniai scenos kryžiai“ ir vienas Boriso Dauguviečio auskaras.

 

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti buvo pateikti 93 pasiūlymai apdovanoti spektaklių kūrėjus ir 3 pasiūlymai Padėkos premijai.

 

Pasiūlymus vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija – Goda Dapšytė, Helmutas Šabasevičius,Ingrida Ragelskienė, Jūratė Račinskatė, Lina Klusaitė, Martynas Petrikas, Ramunė Balevičiūtė, Rasa Murauskaitė ir Remigijus Vilkaitis.

 

Kultūros ministerijos ekspertų komisija skelbia nominantus (išskyrus Padėkos premijos ir Boriso Dauguviečio auskaro, kurių laureatai bus paskelbti kovo 27 d.) 2017 metais sukurtų profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti:

 

Režisierius:

Eimuntas Nekrošius už spektaklio „Cinkas“ režisūrą (teatras „Meno fortas“ ir Valstybinis jaunimo teatras);

Gintaras Varnas už spektaklio „Natanas išmintingasis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“) ir spektaklio „Pagalvinis“ režisūrą (teatras „Utopia“, Kauno kamerinis teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija);

Łukasz Twarkowski už spektaklio „Lokis“ režisūrą (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Dramos aktorė (pagrindinis vaidmuo):

Airida Gintautaitė už Marie Trintignant vaidmenį spektaklyje „Lokis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Regina Šaltenytė už Elzės Aleksandrovos vaidmenį spektaklyje „Elzės žemė“ (Klaipėdos dramos teatras);

Monika Šaltytė už Mae vaidmenį spektaklyje „Dumblas“ (Valstybinis Šiaulių dramos teatras).

Dramos aktorė (nepagrindinis vaidmuo):

Kamilė Petruškevičiūtė už Leros vaidmenį spektaklyje „Šokis Delhi“ (OKT / Vilniaus miesto teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ir už vaidmenį spektaklyje „#beskambučio“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Aušra Pukelytė už vaidmenį spektaklyje „Cinkas“ (teatras „Meno fortas“ ir Valstybinis jaunimo teatras);

Rasa Samuolytė už Sonatos vaidmenį spektaklyje „Terapijos“ (OKT / Vilniaus miesto teatras, Heads & Hands scripthouse) ir Dorinos vaidmenį spektaklyje „Tartiufas“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Dramos aktorius (pagrindinis vaidmuo):

Vytautas Anužis už Natano vaidmenį spektaklyje „Natanas išmintingasis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“);

Sergejus Ivanovas už vaidmenį spektaklyje „Cinkas“ (teatras „Meno fortas“ ir Valstybinis jaunimo teatras);

Darius Gumauskas už Cantat ir Wittenbacho I vaidmenis spektaklyje „Lokis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Dramos aktorius (nepagrindinis vaidmuo):

Juozas Bindokas už Valeko vaidmenį spektaklyje „Kasykla“ (Valstybinis Šiaulių dramos teatras);

Rytis Saladžius už Šemetos vaidmenį spektaklyje „Lokis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Vainius Sodeika už Luckaus ir Wittenbacho II vaidmenis spektaklyje „Lokis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Scenografas:

Marijus Jacovskis už scenografiją baletui „Procesas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Fabien Lédé už scenografiją spektakliui „Lokis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Renata Valčik už scenografiją instaliacijų spektakliui „Apie baimes“ (Valstybinis jaunimo teatras) ir miuziklui „Čikaga“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras).

Šviesų dailininkas / vaizdo projekcijų kūrėjas:

Audrius Jankauskas už šviesų dizainą spektakliui „Cinkas“ (teatras „Meno fortas“ ir Valstybinis jaunimo teatras), miuziklui „Adamsų šeimynėlė“ ir operetei „Misteris X“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras);

Jakub Lech už vaizdo projekcijas spektakliui „Lokis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Eugenijus Sabaliauskas už šviesų dizainą miuziklui „Čikaga“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras), spektakliams „Lokis“ ir „Tartiufas“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Muzikos dramos spektakliui kūrėjas:

Vidmantas Bartulis už muziką spektakliui „Natanas išmintingasis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“);

Algirdas Martinaitis už muziką spektakliui „Cinkas“ (Teatras „Meno fortas“ ir Valstybinis jaunimo teatras);

Bogumił Misala už muziką spektakliui „Lokis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Muzikos operai/baletui kūrėjas:

Rita Mačiliūnaitė už muziką operai „Į švyturį“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras);

Raminta Šerkšnytė už muziką operai vaikams „Penki Merės stebuklai“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Mindaugas Urbaitis už muziką baletui „Procesas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Operos / operetės solistas:

Andrius Apšega už Misterio X vaidmenį operetėje „Misteris X“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras);

Liudas Mikalauskas už Kapelijaus vaidmenį operoje „Kapulečiai ir Montekiai“ ir pono Beno vaidmenį operoje „Penki Merės stebuklai“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Viktorija Miškūnaitė už Džuljetos vaidmenį operoje „Kapulečiai ir Montekiai“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Choreografas:

Anželika Cholina už šokio spektaklio „Idiotas“ choreografiją (Anželikos Cholinos šokio teatras);

Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Niels Claes už šokio spektaklio „Aside“ choreografiją (šokio teatras „Padi Dapi Fish“);

Martynas Rimeikis už baleto „Procesas“ choreografiją (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Šokėjai:

Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Niels Claes už vaidmenis šokio spektaklyje „Aside“ (Šokio teatras „Padi Dapi Fish“);

Jeronimas Krivickas už Jozefo K. vaidmenį balete „Procesas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Beata Molytė už Karmen vaidmenį šokio spektaklyje „Karmen“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) ir Nastasjos Filipovnos vaidmenį šokio spektaklyje „Idiotas“ (Anželikos Cholinos šokio teatras).

Dramaturgija:

Birutė Kapustinskaitė už dramą „Terapijos“;

Gabrielė Labanauskaitė už komediją „Žalgirės“;

Rimantas Ribačiauskas, Kristina Savickienė, Jonas Tertelis, Kristina Werner (koncepcijos ir teksto autoriai) už spektaklį „Žalia pievelė“.

Debiutas / Jaunasis menininkas:

Oksana Griaznova už šokio spektaklio „Asmens kodas“ choreografiją ir atlikimą (Šokio teatras „Padi Dapi Fish“);

Aušra Krasauskaitė už šokio spektaklio „Karmen“ choreografiją (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras);

Aktorius Paulius Markevičius už monospektaklio „Alberai, W.R.U.?“ koncepciją ir atlikimą.

Teatras vaikams ir jaunimui:

Instaliacijų spektaklio šeimai „Apie baimes“ kūrybinė grupė (Valstybinis jaunimo teatras): režisierė Olga Lapina, dailininkė Renata Valčik, dramaturgė Teklė Kavtaradzė, videoinstaliacijų autorius Mikas Žukauskas, kompozitorius Antanas Jasenka;

Spektaklio jaunimui „Kryptis“ kūrybinė grupė (Vilniaus teatras „Lėlė“): scenarijaus autorė ir režisierė Jūratė Trimakaitė, dailininkė Cerice Guyon (Prancūzija), kompozitorius Thomas Demay (Prancūzija), choreografė Sigita Mikalauskaitė;

Spektaklio vaikams „Žydroji paukštė“ kūrybinė grupė (Nacionalinis Kauno dramos teatras): režisierius Vaidotas Martinaitis, scenografas Artūras Šimonis, kostiumų dailininkė Aleksandra Jacovskytė, kompozitorius Antanas Jasenka, šviesų ir videoinstaliacijos autorius Vladimiras Šerstabojevas.

Žymos: