7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

PAREMKITE
7 meno dienas
SMS žinute

Iljos Bereznicko jubiliejinė paroda

Rengėjų inf.
Nr. 7 (1244), 2018-02-16
Kultūra Anonsai
Kadras iš filmo „Baubas“
Kadras iš filmo „Baubas“

Vasario 13 dieną Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia į garsaus lietuvių animacinių filmų kūrėjo – scenaristo, režisieriaus, dailininko – knygų autoriaus ir iliustratoriaus, žinomo karikatūristo Iljos Bereznicko kūrybos parodą „Būtų liūdna, jei nebūtų linksma“, skirtą menininko septyniasdešimtmečiui.

 

Iljos Bereznicko animacija, persmelkta šmaikštaus humoro ir vaikiško nuoširdumo, žinoma kelioms žiūrovų kartoms. Bene žinomiausias lietuviškas animacinis filmas „Baubas“ ir pagrindinis jo personažas tapo atpažįstamu Iljos Bereznicko ženklu, jo vizitine kortele. Bereznicko filmografijoje daugiau kaip 20 animacinių filmų. Jis pats kūrė scenarijus ir režisavo, buvo šių filmų dailininkas statytojas. Bereznickas  taip pat dirbo animacinių filmų režisieriumi ir animatoriumi Izraelio, Norvegijos bei JAV kino studijose. Lietuvoje išleistos 5 jo autorinės knygos. Lietuvos bei užsienio leidyklos (Lenkijoje, Izraelyje, JAV) išleido apie 30 jo iliustruotų knygų vaikams. Daugiau kaip 2000 jo iliustracijų ir karikatūrų buvo publikuotos įvairiuose Lietuvos ir užsienio žurnaluose bei laikraščiuose.

 

Iljos Bereznicko darbai yra ne kartą pelnę prestižinius apdovanojimus tarptautiniuose kino festivaliuose, knygų iliustracijų bei karikatūrų bienalėse Lietuvoje ir užsienyje. Dėstydamas Vilniaus dailės akademijoje (VDA), fotografijos ir medijos meno katedroje, Bereznickas išaugino ne vieną talentingų jaunų animacijos kūrėjų kartą. 2014 m. jo darbai buvo įvertinti ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“,  o 2015 m. festivalyje  Norvegijoje jis buvo apdovanotas „Už viso gyvenimo pasiekimus” („Golden Gunnar – Lifetime Achievement“).

 

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, pristatantis parodą „Būtų liūdna, jei nebūtų linksma“, siekia atskleisti Bereznicko asmenybės bei kūrybinės raiškos spektrą. Parodoje bus eksponuojami šaržai ir karikatūros, kurios, pasak autoriaus, atvedė jį į animaciją bei lėmė groteskišką ir ironišką jo animacijos stilių; knygų iliustracijos, atskleidžiančios dailininko iliustratoriaus meistrystę; animacinių filmų piešiniai, kadruotės, eskizai – darbinė medžiaga, kurioje juntamas režisūrinis mąstymas bei rankos judesys, perteikiantis dailininko emociją.

 

Šioje parodoje pirmą kartą bus eksponuojami naujausio Bereznicko filmo „Ne ožkoje laimė“ piešiniai. Muziejus, turintis nemažą menininko darbų rinkinį, dalį savo kolekcijos parodys plačiajai auditorijai, pristatys kultinius filmus „Baubas“, „Bermudų žiedas“. Parodos atidarymo metu autorius pristatys savo naujausią knygą „Animacija nuo idėjos iki ekrano“.

Parodos atidarymas – vasario 13 d. 18  val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.

Paroda veiks nuo vasario 13 d. iki kovo 3 dienos. 

Žymos:
Rengėjų inf.,
Kadras iš filmo „Baubas“
Kadras iš filmo „Baubas“
Kadras iš filmo „Baubas“
Kadras iš filmo „Baubas“