7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Pasimatymas su dainuojančia Alisa, arba Kaip vaikų mėgstama knyga virsta opera

LNOBT inf.
Nr. 27 (1392), 2021-09-10
Kultūra vaikams Anonsai

Lewiso Carrollo knygos „Alisa stebuklų šalyje“ gerbėjus rugsėjo 14 d. 15 val. kviečiame užsukti į Nacionalinę M. Mažvydo biblioteką. Prie garsiojo jos vitražo galėsite susipažinti su Alisa, Triušiu, Katinu, Skrybėliumi ir kitais knygos personažais, besirengiančiais Davido Sebbos operos „Alisa stebuklų šalyje“ premjerai Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. 

 

„„Alisa stebuklų šalyje“ nėra kūrinys apie geriausią, pavyzdingiausią mokinį. Tai opera apie mokinuką, kuris, vos išgirdęs vieną ar du sakinius, išdrįsta užsimerkti ir atsiduoda svajonėms, skrieja mintimis tolyn. Manau, kad panašūs į Alisą mokiniai, apdovanoti lakia vaizduote, yra tie, kurie galiausiai tampa mozartais ir edisonais“, – tvirtina Izraelio kompozitorius, dirigentas ir dainininkas Davidas Sebba.

 

2010 m. jo parašyta opera L. Carrollo knygos motyvais jau rugsėjo 19, 26 ir spalio 2 d. atgims Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. O prieš tai, rugsėjo 14 d. 15 val., vaikus kviečiame į muzikinę literatūros pamoką Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje, kurioje galėsite susipažinti su dainuojančiais „Alisos stebuklų šalyje“ personažais. Pamokoje dalyvaus dirigentas Adomas Jankovič, būsimosios premjeros solistai bei sostinės moksleiviai, skaitysiantys gražiausias L. Carrollo knygos ištraukas.

 

Ketinančius dalyvauti muzikinėje pamokoje kviečiame iš anksto registruotis LNOBT „Facebook“ sienoje sukurtame renginyje. Vaikus atlydėjusiems suaugusiems bus būtinas galimybių pasas.

Žymos:
LNOBT inf.,