7md.lt
Kas kur kada 7md rekomenduoja Savaitės filmai 7md meno projektai Kultūra vaikams Skelbimai Paieška m-puslapiai
7md.lt

Įveikusios visus pandemijos iššūkius, Kijeve prasideda antrosios lietuviško kino dienos

LKC inf.
Nr. 43 (1364), 2020-12-11
Kronika
Kadras iš filmo „Kita tylos pusė“
Kadras iš filmo „Kita tylos pusė“

Šiandien Kijeve prasideda lietuviško kino dienos Ukrainoje. Gruodžio 10–13 d. bus parodyti penki lietuviški filmai: nuo šiuolaikinės dokumentikos iki kino klasikos.

 

Tai jau antrosios lietuviško kino dienos Kijeve. Iniciatyva ukrainiečiams pristatyti Lietuvos kino kūrėjų filmus gimė 2019 m. pavasarį. Šiemet ukrainiečiai turės galimybė pamatyti Algimanto Puipos dramą „Kita tylos pusė“ (2019) ir Ernesto Jankausko vaidybinį filmą „Čia buvo Saša“ (2019). Kijeve taip pat bus pristatyti du dokumentiniai filmai: Andriaus Lekavičiaus „Spec. Žvėrynas“ (2018) ir Vytauto Puidoko „El Padre Medico“ (2019). Kaip ir pernai, Kijevo žiūrovai kviečiami pažinti lietuvių kino klasiką – bus parodyta 1restauruota 988-ųjų Raimondo Banionio vaidybinė drama „Neatmenu tavo veido“.

 

Lietuvos Ambasados Ukrainoje kultūros atašė Ina Kniurienė džiaugiasi, kad nors šiais metais renginį lydėjo iššūkiai – dėl pasaulinės pandemijos planuota lietuviško kino šventė net kelis kartus buvo atšaukta ir nukelta, renginys vis dėl to įvyks.

 

„Kijeve tikrai yra lietuviško kino gerbėjų, laukiančių galimybės pamatyti mūsų naujienas ir prisiminti klasiką. Svarbiausia – pamatyti didžiajame ekrane. Pandemijos pakoreguotos aplinkybės šiek tiek pakeitė renginio formatą – ribojamos žiūrovų vietos salėje, į susitikimus neatvyks filmų kūrėjai. Tačiau jie parengė specialius sveikinimus, kurie nuskambės iš ekrano. Ukrainoje, kaip ir kitose šalyse, renginiai ribojami, tačiau kino teatrų veikla, su sąlyga, kad bus laikomasi visų saugumo reikalavimų, nestabdoma. Aplinkybės nepaprastos, tačiau, kaip bebūtų, mes džiaugiamės, kad turime galimybę papildyti kino teatrų programas lietuvišku turiniu ir kino kalba tęsti mūsų kultūrų dialogą,“ – pasakoja Ina Kniurienė.

 

Visų lietuviškų filmų seansai Kijevo kino teatre „Lyra“ – nemokami ir atviri visuomenei.

 

Lietuviško kino dienas Kijeve rengia Lietuvos kino centras, Lietuvos Ambasada Ukrainoje ir Kijevo kino teatras „Lyra“.

Žymos:
LKC inf.,
Kadras iš filmo „Kita tylos pusė“
Kadras iš filmo „Kita tylos pusė“